کد مطلب: 

276857
شکوفایی شاخص «طمع» همزمان با رشد روزهای اخیر قیمت بیت‌کوین!
همزمان با افزایش ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین در یک هفته گذشته، شاخص «طمع» هم دوباره وارد شرایط شکوفایی شده است. برخی کارشناسان روند را مثبت می‌دانند و احتمال افزایش قیمت بیت کوین تا ۲۵ هزار دلار را مطرح می‌کنند. در طرف مقابل برخی بدبینانه به موضوع می‌نگرند و احتمال سقوط قیمت این ارز دیجیتال را تا ۲۰ هزار دلار دور از ذهن نمی‌دانند.
شکوفایی شاخص «طمع» همزمان با رشد روزهای اخیر قیمت بیت‌کوین!

به گزارش سیتنا، در حالی که در یک سال گذشته ارزهای دیجیتال اصلی با کاهش قیمت روبرو شده بودند و بیت کوین روند نزولی یافته بود دوباره رونق به بازار ارزهای دیجیتال بازگشته و قیمت بیت کوین به حوالی ۲۳ هزار دلار رسید.

رسانه‌های اقتصادی جهان روند افزایش قیمت ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را صعودی می‌دانند و برخی رسانه‌ها احتمال می‌دهند قیمت بیت کوین به ۲۵ هزار دلار برسد.

ماه مارس ۲۰۲۲ بیت‌کوین ۴۵ هزار و ۵۰۰ دلار معامله شد و پس از آن، حرکت معکوس بزرگی با کاهش قیمت بیت‌کوین تا ۱۵هزار دلار رخ داد.

با این حال، بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳ رشد را تجربه کرد و در ژانویه به ۲۳ هزار دلار رسید، امری که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران نسبت به آینده بیت‌کوین امیدوارتر شده‌اند و مایل به پذیرش ریسک‌های بیشتری هستند.

هم‌اکنون حدود ۴۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت کوین است اما ارزهای دیگر هم در حال رشد هستند. اتریوم، تتر، بایننس کوین، ریپل، کاردانو و دوج کوین از جمله ارزهای دیجیتال پرتقاضا در این روزهای بازار ارزهای دیجیتال است.

در یک هفته گذشته بیت کوین حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است. شاخص «طمع» هم دوباره وارد شرایط شکوفایی شده است. برخی کارشناسان روند را مثبت می‌دانند و احتمال قیمت ۲۵ هزار دلاری را مطرح می‌کنند. در طرف مقابل برخی بدبینانه به موضوع می‌نگرند و احتمال سقوط قیمت را تا عدد ۲۰ هزار دلار دور از ذهن نمی‌دانند.

یکی از تصمیماتی که قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار می‌دهد تاثیر تصمیم‌های اقتصادی جدید دولت آمریکا است. افزایش قابل توجه نرخ بهره فدرال رزرو از چهار به پنج درصد می‌تواند تاثیر ملموسی روی بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.

در همین حال ایالات متحده قصد دارد ارز دیجیتال ملی ایجاد کند. ارز دیجیتال بانک مرکزی آمریکا کبدک نامیده می‌شود.

یکی از دلایل رونق گرفتن بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری تسلا در این بخش از بازار و تاثیر شخص ایلان ماسک است.

گفته‌ها و توییت‌های وی بارها این بازار را تحت تاثیر قرار داده است. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد شرکت تسلا در چند ماه اخیر دارایی‌های ارز دیجیتال خود را نگه داشته است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 4 (1 vote)
سیتنا 1
2023-01-29 00:18

افزودن دیدگاه جدید