کد مطلب: 

275393
وزارت صمت: ثبت سفارش‌های واردات خودرو نهایی شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ثبت سفارش‌های واردات خودرو در مرحله نهایی است و به این ترتیب به زودی شاهد ورود خودرو‌ها به کشور خواهیم بود.
واردات خودرو

به گزارش سیتنا، سیدرضا فاطمی امین گفت: آنچه از نظر کارشناسان استنباط کردیم این است که التهاب موجود در بازار خودرو با عرضه بیشتر هم از ناحیه تولید داخل و هم با واردات خودرو کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه کار واردات خیلی سریع انجام شد افزود: شهریور امسال آیین نامه خودرو در دولت تصویب شد و بر اساس روال مصوبات دولت به مجلس رفت، هیئت تطبیق مجلس برخی ایردات قانونی گرفت که با طی این رویه اوایل آبان آیین نامه واردات خودرو نهایی شد و به این ترتیب به زودی شاهد ورود خودرو‌ها به کشور خواهیم بود.

روز گذشته سخنگوی وزارت صمت هم با اعلام اینکه وزارت صمت برای تنظیم بازار خودرو برنامه های متعددی دارد که بزودی اعلام خواهد شد، گفت: برای واردات 200 هزار دستگاه خودرو در شش ماه آینده برنامه‌ریزی کرده ایم.

امید قالیباف افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده در سه ماهه باقی مانده امسال 100 هزار دستگاه و به همین تعداد هم در سه ماهه اول سال 1402 خودرو از طریق واردات تامین می شود.

وی با بیان اینکه تحویل خودرو در دو بازه سه و شش ماهه خواهد بود، تصریح کرد: متقاضیانی که از طریق بورس کالا خرید میکنند سه تا شش ماه بعد از زمان خرید خودروی انها تحویل داده شود که این زمان با توجه به ساخت خودرو و حمل ان طبیعی است.

مشاور وزیر صمت در عین حال افزود: امسال حدود 10 درصد از خودروهای وارداتی به صورت تحویل فوری به فروش خواهد رسید.

سخنگوی وزارت صمت در مورد نحوه تامین ارز واردات خودرو نیز گفت،در آیین نامه واردات خودرو روشهای مختلفی برای تامین ارز قید شده که در مجموع ظرفیت های خوبی را ایجاد کرده است اما نکته مهم این است که تامین ارز از منشاء خارج کشور خواهد بود.

قالیباف با تاکید بر تبعیت قیمت خودرو از نرخ ارز گفت: آنچه شاهد آن هستیم افزایش قیمت خودرو در بازار ازاد است و قیمت شرکتهای خودروساز افزایش نیافته است. وزارت صمت برای تنظیم بازار خودرو برنامه های متعددی دارد که بزودی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2022-12-20 10:04

افزودن دیدگاه جدید