کد مطلب: 

274454
راه‌اندازی سامانه فیلتر‌ینگ فضای مجازی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
فیفا با هدف مقابله با تبعیض، محافظت از سلامت روانی بازیکنان و جلوگیری از گسترش نفرت در شبکه‌های اجتماعی، «سرویس حفاظت از رسانه‌های اجتماعی» را در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر راه اندازی کرد.
راه‌اندازی سامانه فیلتر‌ینگ فضای مجازی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

به گزارش سیتنا، فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» اعلام کرد که برای مبارزه با نفرت‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی، سامانه فیلتر‌ینگ فضای مجازی را در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر راه اندازی کرده است.

فیفا هدف از این اقدام را مقابله با تبعیض، محافظت از سلامت روانی بازیکنان و جلوگیری از گسترش نفرت در شبکه‌های اجتماعی عنوان و آن را «سرویس حفاظت از رسانه‌های اجتماعی» نامگذاری کرده است.

در این سامانه، فیفا حساب‌های رسانه‌های اجتماعی همه ورزشکاران و مربیان حاضر در جام جهانی را با بررسی نظرات توهین‌آمیز، تبعیض‌آمیز و تهدیدآمیز در معرض دید عموم رصد می‌کند و سپس تخلفات را به شبکه‌های اجتماعی و مقامات قانونی گزارش می‌دهد تا در دنیای واقعی علیه کسانی که نفرت‌پراکنی می‌کنند اقدام قانونی صورت گیرد.

همزمان، بازیکنان، مربیان و سایر شرکت‌کنندگان نیز می‌توانند با مشاهده نظرات توهین‌آمیز و تهدیدآمیز در فیس‌بوک، اینستاگرام و یوتیوب آن‌را به سرویس حفاظت از رسانه‌های اجتماعی گزارش دهند.

راه‌اندازی سرویس حفاظت از رسانه‌های اجتماعی پس از انتشار دو گزارش، در خرداد ۱۴۰۱ انجام شد که بر میزان فزاینده سوء استفاده از فوتبالیست‌ها در همه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در طول مسابقات بین‌المللی تاکید داشت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2022-11-20 14:53

افزودن دیدگاه جدید