کد مطلب: 

274412
حذف سکوهای ایرانی از گوگل پلی؛ برخوردی سیاسی ناشی از انحصارطلبی
سازمان فناوری اطلاعات معتقد است: این بار گوگل با حذف یک باره تعدادی از سکوها و پیام رسان های داخلی به بهانه تحریم ها در شرایطی که میلیون ها ایرانی از آنها در زندگی خود استفاده می کنند، تنها شائبه برخورد سیاسی ناشی از انحصارطلبی را تایید می‌کند و گویی دست چدنی خود را زیر دستکش مخملی پنهان کرده است.
حذف سکوهای ایرانی از گوگل پلی؛ برخوردی سیاسی ناشی از انحصارطلبی

به گزارش سیتنا، سازمان فناوری اطلاعات طی گزارشی در سایتش اعلام کرد: گوگل پلی چند اپلیکیشن ایرانی را حذف کرد.‌ این خبری است که این روزها بصورت متناوب درحال تکرار شدن است. حذف چند پلتفرم ایرانی از گوگل پلی، آن هم در روزهایی که مورد استقبال کاربران داخلی قرار گرفته اند، یک دنیا حرف دارد.

این بار گوگل با حذف یک باره تعدادی از سکوها و پیام رسان های داخلی به بهانه تحریم ها در شرایطی که میلیون ها ایرانی از آنها در زندگی خود استفاده می کنند، تنها شائبه برخورد سیاسی ناشی از انحصارطلبی را تایید می‌کند و گویی دست چدنی خود را زیر دستکش مخملی پنهان کرده است.

آنها درحالیکه بر طبل آزادی و حقوق بشر می کوبند، لحظه به لحظه بر موج محدودیت های خارج از عرف خود می افزایند تا شاید بتوانند به خیال واهی خود ضربه ای به خلاقیت و تلاش متخصصان ایرانی زده و چوب لای چرخ زندگی مردم ایران بگذارند.

هر بار سناریویی تازه به راه می اندازند، یک بار سعی می کنند که با صدور هشداری دروغین، رشته اعتماد شکل گرفته میان مردم و پلتفرم های داخلی را پاره کنند و به جوانان متخصصی که توانسته اند در این حوزه به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست پیدا کنند، ضربه بزنند و بار دیگر تلاش می کنند تا با حذف پلتفرم های پرطرفدار بومی، در جهت نا امید کردن شهروندان، گام بردارند.‌

اما همانطور که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خانه ملت بر آن تاکید کرد، این وزارتخانه با تمام توان از پلتفرم‌ها و شرکت‌های ایرانی توسعه دهنده خدمات اقتصاد دیجیتال حمایت می کند و اجازه نمی دهد که شرکت های آمریکایی با غرض ورزی و تصمیمات ضد ایرانی خود سدی بر سر راه پیشرفت جوانان خلاق ایرانی باشند و در جریان استفاده روزانه میلیون ها کاربر از پلتفرم های داخلی مانع ایجاد کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2022-11-19 11:31

افزودن دیدگاه جدید