کد مطلب: 

274333
نماینده تبریز: چرا دولت قانون کالابرگ الکترونیکی را اجرایی نمی‌کند؟
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شرایط اقتصادی اقشار ضعیف جامعه ناخوشایند است و ما برنامه‌ای را در قانون برنامه و بودجه به دولت ابلاغ کردیم که براساس آن کالابرگ الکترونیکی در اختیار جامعه قرار بگیرد؛ این قانون با وجود این همه امکانات در کشور چرا توسط دولت اجرا نمی‌شود؟
محمدحسین فرهنگی

به گزارش سیتنا، محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (چهارشنبه؛ 25 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با سلام درود خدمت ملت شریف ایران، گفت: صحبت‌‌های خود را در دو بخش مسائل جاری کشور و موضوعات داخلی مجلس شورای اسلامی ارائه می‌کنم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: احترام قلبی خود را نسبت به شهدای اخیر کشور ابراز می‌کنم؛ نیروی انتظامی در سرما و گرما حتی در روزهای تعطیل که همگان در حال استراحت هستند خدمات ارزشمندی را برای حفظ و امنیت کشور ارائه داده‌اند و در هیچ زمانی سزاوار این نبودند که در معرض آسیب‌های جانی و مالی قرار بگیرند و آماج کینه و بغض پیروان دشمنان اسلام شوند،درود می‌فرستم.

وی ادامه داد: سپاهیان عزیز که در صحنه حضور داشتند در اتفاقات اخیر آسیب دیدند در این بین بسیجیان که بدون هر گونه استخدام و حمایت مالی در خدمت امنیت کشور بودند در معرض انواع آسیب‌های قرار گرفته‌اند که به نوبه خود از زحمات آنها تشکر و قدردانی می‌کنم و به روح پاک شهدای آنها درود می‌فرستم و برای کسانی که مزدور و اجیر بیگانگان و دشمنان ملت و کشور بودند؛ مجازات دنیوی و اخروی را مسئلت دارم.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه افزود: افرادی که صرفا برای تخلیه انواع هیجانات یا ابراز اعتراضات خود در صحنه بودند و مرتکب جرم شدند، برای آنها هدایت و در صورت ارتکاب جرم، مجازات را مسئلت دارم.

وی تاکید کرد: کشور را باید منطقی و با برنامه اداره کرد، چرا دستگاه‌های اجرایی در خواب هستند و زیرمجموعه‌های خود را مدیریت نمی‌کنند، چرا در بُعد مدیریت‌های مربوط به افزایش رضایتمندی آنها و حضورشان در صحنه‌های مغایر منافع ملی و امنیت کشوری مدیریت نمی‌کنند، منظور بنده فقط دولتی‌ها نیستند، حتی آنهایی که سهامشان متعلق به ملت است، بخش‌هایی از سهام آنها مربوط به سهام عدالت، بازنشستگی و امثال آنها است، همه مسئولند که زیر مجموعه های خود را در تمام ابعاد، مدیریت و کنترل کنند، چرا رها کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: در کنار تمام مسائل مهم‌ ترین موضوعی که امروز جامعه ما را آزار می‌دهد، مسائل معیشتی است. صندوق‌های بازنشستگی، در مورد بازنشستگان به مسائلی مانند اجاره  و خرید مسکن، تامین جهیزیه و در ارتباط با اشتغال فرزندان آنان  باید حمایت‌ها و برنامه‌های باشد.

نماینده مردم تبریز یادآور شد: ما برنامه ای را در قانون برنامه و بودجه به دولت ابلاغ کردیم که براساس آن کالا برگ الکترونیکی در اختیار جامعه قرار بگیرد و این مسئله یک قانون است و چرا دولت این قانون را اجرا نمی‌کند؟ این تاخیرها  چه فلسفه ای دارند که با وجود این همه امکانات در کشور این کار صورت نگرفته است. آیا در حال حاضر امکانات ما از دوران دفاع مقدس کمتر است، چرا این اقدام ارزشمند را انجام  نمی‌پذیرد؟

فرهنگی در پایان با اشاره به مسائل داخلی خاطرنشان کرد: مجلس به طرح دوفوریتی مسکن رای مثبت داد، کجاست این طرح دوفوریت و کجا خاک می‌خورد؟ بیش‌از سه روز کاری کمیسیون فرصت و مهلت ندارد، هیئت رییسه مجلس چرا پیگیری نمی‌کند تا این کار به سرانجام برسد؟ طرح سوالی  از وزیر علوم داشتم که نزدیک به یکسال این قانون در کمیسیون طول کشید، در حال حاضر نزدیک به یکماه است که در کمیسیون مطرح کرده اما  قانع نشدم، آخرین خبر این است که تا این لحظه به هیئت رئیسه ارسال نشده؛ برای اینکه در غالب داد و ستدها اتفاق می‌افتد ،که بنده به آنها اشاره ندارم ،هیئت رئیسه موظف به پیگیری این مسئله است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2022-11-16 13:54

افزودن دیدگاه جدید