کد مطلب: 

272471
ادعای یک نماینده‌ی مجلس: حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت واقعی نیست
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت واقعی نیست، از وزارت ارتباطات درخواست کرد تا مکانیزم مربوط به ارزیابی حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت را به صورت شفاف در اختیار مردم قرار دهد.
ادعای یک نماینده‌ی مجلس: حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت واقعی نیست

به گزارش سیتنا، لطف اله سیاهکلی در گفت‌وگویی درباره برخی گلایه‌های مردم مبنی بر کاهش سرعت اینترنت و اتمام زودهنگام بسته‌های اینترنت همراه، گفت: وظیفه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعیین ضوابط مربوط به اینترنت و ارزیابی عملکرد اپراتور‌ها براساس این ضوابط و تعرفه‌های تعیین شده و جلوگیری از کم فروشی و سوءاستفاده است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: برداشت این است که حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت واقعی نیست بنابراین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید درباره این موضوع شفاف‌سازی کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه سازمان تنظیم مقررات باید شیوه کنترل عملکرد اپراتور‌ها در ارائه بسته‌های اینترنت را اعلام کند تا مردم به راحتی با نرم‌افزار‌های کنترلی این موضوع را پیگیری کنند، ادامه داد: در خرید و فروش کالا و خدمات باید دو طرف معامله از میزان، مبلغ و… اطلاعات داشته باشند که متاسفانه در حوزه اینترنت مصرف‌کنندگان اشرافی بر میزان اینترنت ارائه شده از سوی اپراتور‌ها ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مصرف‌کنندگان اینترنت از میزان سرعت دقیق اینترنت اطلاعی ندارند، تصریح کرد: مکانیزم مربوط به ارزیابی حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت باید به صورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد تا مصرف‌کنندگان به راحتی بتوانند به موضوعاتی مانند حجم بسته‌های اینترنت همراه خریداری شده یا سرعت اینترنت دسترسی داشته باشند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2022-09-18 15:37

افزودن دیدگاه جدید