کد مطلب: 

270001
دستگیری فروشندگان سوالات کنکور و امتحانات نهایی در فضای مجازی
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا گفت: طی بررسی‌های تخصصی صورت گرفته از سوی کارشناسان پلیس فتا، دو نفر از گردانندگان کانال‌های فعال در حوزه فروش سوالات کنکور و امتحانات نهایی مورد شناسایی قرار گرفته و با هماهنگی مراجع قضائی در دو استان مختلف دستگیر شده‌اند.
کنکور 1401

به گزارش سیتنا، سرهنگ "مصطفی نوروزی" از دستگیری دو نفر در زمینه کلاهبرداری در قالب فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی خبر داد.

ئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا، در تشریح این خبر اعلام داشت: با نزدیک شدن به ایام برگزاری امتحانات نهایی و آزمون های کنکور، فعالیت مجرمان سایبری تحت عنوان فروش سئوالات کنکور و آزمون های نهایی افزایش یافته است، در همین راستا برابر رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی، کانال ها و گروه های فعال در این حوزه پایش و شناسایی عاملان و گردانندگان آن ها در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است.

این مقام انتظامی افزود: طی بررسی های فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی کارشناسان پلیس فتا، دو نفر از گردانندگان کانال های فعال در حوزه فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی مورد شناسایی قرار گرفته و با هماهنگی مراجع قضائی در دو استان مختلف دستگیر شده اند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ادامه داد: در بازجویی های انجام شده نیز متهمان به کلاهبرداری از حدود 200 نفر از داوطلبان و خانواده های آنان در قالب فروش سئوالات امتحان نهایی و کنکور اعتراف نموده اند.

وی افزود: اقدامات پلیس فتا در زمینه برخورد با هر گونه فعالیت مجرمانه در این حوزه به صورت ویژه در دستور کار واحدهای این پلیس قرار دارد.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا فراجا در توصیه به شهروندان گفت: با توجه به اینکه فعالیت هرگونه تارنما، صفحه و کانال در شبکه های اجتماعی پیرامون فروش سئوالات امتحانات نهایی و کنکور صرفاً با هدف کلاهبرداری از داوطلبان بوده و نمونه های موجود در کانال ها مربوط به سئوالات سال های قبل و با انگیزه جلب اعتماد کاربران است؛ لذا اکیداً توصیه می کنیم به هیچ عنوان به این تبلیغات توجه ننموده و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت در این خصوص مراتب را سریعاً از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir گزارش نمایند.

در همین راستا عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید وزیر علوم از محل برگزاری کنکور در دانشگاه خوارزمی کرج در مورد آخرین وضعیت تعداد داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون کنکور، اظهار داشت: در آزمون امسال یک میلیون و 480 هزار نفر مجموع تعداد شرکت‌کنندگان در کنکور هستند.

وی افزود: این میزان نسبت به  به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش ظرفیت داشته است.

رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه  امروز حدود 558 هزار نفر در کنکور شرکت کردند، بیان کرد: 148 هزار نفر از شرکت کنندگان در رشته ریاضی و 412 هزار نفر از گروه انسانی هستند.

پروعباس با بیان اینکه فردا شلوغ‌ترین روز کنکور است، عنوان کرد: فردا 579 هزار نفر در گروه علوم تجربی شرکت  می کنند که حدود 30 هزار نفر بیشتر از تعداد داوطلبان امروز است.

وی با بیان اینکه در کنکور روز گذشته هنر مشکلی خاصی نبوده است، ادامه داد: برخی از داوطلبانی که در سر جلسه با خود گوشی تلفن همراه داشتند از شرکت در کنکور محروم شدند.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه از قبل اعلام شده بود که دستگاه آشکارساز در محل برگزاری کنکور برای حفاظت از آزمون مستقر است، افزود: تعدادی از گروه‌هایی که اقدام به فروش سؤالات جعلی کنکور بودند توسط پلیس فتا بازداشت شدند و این موضوع جای تقدیر از زحمات پلیس را دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
کاربر
2022-06-30 10:52

افزودن دیدگاه جدید