کد مطلب: 

269569

وزارت نیرو: مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز را گزارش کنید و پاداش نقدی دریافت کنید

وزارت نیرو اعلام کرد: هموطنان می‌توانند در صورت اطلاع از مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز، موارد را از طریق سامانه اینترنتی سمات به آدرس www.tavanir.org.ir/samaat و یا اپلیکیشین برق من گزارش کنند که پس از بررسی و صحت سنجی گزارش، به افشاکنندگان پاداش نقدی تعلق می‌گیرد و اطلاعات افشاکنندگان (سوت زنان) محرمانه باقی می‌ماند.
وزارت نیرو: مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز را گزارش کنید و پاداش نقدی دریافت کنید

به گزارش سیتنا و بر اساس اعلام وزارت نیرو، تاکنون ۴۴ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در کشور کشف و جمع‌آوری شده که نکته قابل توجه در این موضوع، افزایش تاثیر گزارش‌های مردمی در کشف مراکز غیرمجاز بوده که نشان دهنده حساسیت مردم در این زمینه است.

از این تعداد مراکز غیرمجاز، ۳۶۴ دستگاه ماینر با ظرفیت مصرفی ۹۱۰ کیلووات کشف شده است. ۴۴ درصد از این کشفیات توسط گزارش‌های مردمی، ۱۷ درصد از طریق بازرسی‌های محلی و ۳۹ درصد با سایر روش‌ها انجام شده که در گزارش پیشین، سهم گزارش‌های مردمی از این کشفیات، ۱۹ درصد بوده و بخش عمده‌ای از کشفیات مربوط به استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، آذربایجان‌شرقی و فارس است.

بر اساس این گزارش، در مجموع تاکنون ۷۰۹۸  مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز کشف و تعداد ۲۳۳ هزار و ۵۷۵ جمع‌آوری شده است. هر دستگاه استخراج بیت کوین (ماینر) به صورت متوسط توان مصرفی به اندازه پنج یخچال ۲۰ فوت و چهار کولر آبی دارد و به همین دلیل استخراج‌های غیرمجاز به دلیل ایجاد اختلال در شبکه توزیع، می‌تواند باعث بروز آسیب به وسایل برقی شهروندان شود.

هموطنان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف، موارد را از طریق سامانه اینترنتی سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat  و یا اپلیکیشین برق من گزارش کنند که پس از بررسی و صحت سنجی گزارش، به افشا کنندگان پاداش نقدی تعلق می‌گیرد و اطلاعات افشاکنندگان (سوت زنان) محرمانه باقی می‌ماند.

بر اساس اعلام وزارت نیرو، انجام مانورهای شناسایی و جمع‌آوری مراکز رمز ارزهای غیرمجاز، انجام بازرسی‌های محلی و موردی به منظور شناسایی و جمع‌آوری مراکز غیرمجاز، استفاده از گزارش‌های مردمی در خصوص شناسایی این مراکز غیرمجاز، ایجاد امکان دریافت گزارش مردمی از طریق اپلیکیشن برق من، استفاده از روش‌های فنی برای کشف مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز، هماهنگی با پلیس امنیت اقتصادی ناجا و هماهنگی با دادستانی کل کشور اهم اقدامات انجام شده برای جمع آوری مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارزها است.

رمز ارز گونه‌ای پول دیجیتال است که در آن تولید واحد پول و تایید اصالت تراکنش پول با استفاده از الگوریتم‌های رمز گذاری کنترل شده و معمولا به طور نامتمرکز بدون وابسته به یک بانک مرکزی کار می‌کند.

انتهای پیام

گزارش از مسعود فاتح

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 1
2022-06-15 12:48

افزودن دیدگاه جدید