کد مطلب: 

268776
آغاز نخستین مرحله فروش سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از ۲۷ اردیبهشت
مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: فروش خودرو در سامانه یکپارچه از ۲۷ اردیبهشت آغاز می‌شود و متقاضیان به مدت یک هفته فرصت ثبت‌نام دارند و پس از آن در صورتی که میزان تقاضا بیشتر از ظرفیت اعلام شده باشد وارد فرآیند قرعه‌کشی تحت نظارت سازمان حمایت وزارت صمت خواهند شد.
 فروش خودرو

به گزارش سیتنا، عبدالله توکلی لاهیجانی در گفت‌وگو با رسانه ملی گفت: پیرو بند پنج فرمان هشت بندی ریاست جمهوری درخصوص شفاف سازی عرضه خودرو، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از دیروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت آغاز به کار کرد.

مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت با بیان اینکه نخستین مرحله فروش در این سامانه روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود، افزود: متقاضیان به مدت یک هفته فرصت ثبت نام دارند و پس از آن در صورتی که میزان تقاضا بیشتر از ظرفیت اعلام شده باشد وارد فرآیند قرعه کشی تحت نظارت سازمان حمایت خواهند شد.

توکلی به مزیت‌های سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اشاره کرد و گفت: عرضه چند برابری خودرو، فرصت کافی برای ثبت نام متقاضیان و نظارت سازمان حمایت در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان از مزایای این سامانه یکپارچه است.

مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت با بیان اینکه از این پس خودرو باید از طریق این سامانه عرضه شود، افزود: تمامی خودروسازان بخش دولتی و خصوصی در این سامانه محصولات خود را عرضه خواهند کرد و تخصیص از طریق ساز و کار شفاف و با تنوع انتخاب محصولات برای متقاضیان صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت عرضه خودرو چند برابر عرضه‌های پیشین است، گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد تولید خودروسازان ما به صورت عبور مستقیم تولید می‌شود، بنابراین با این تمهیدات امکان افزایش عرضه در سامانه را خواهیم داشت کما اینکه در همین نوبت، نزدیک به ۱۰ برابر دوره‌های پیشین عرضه هر خودروساز است.

توکلی لاهیجانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خودرو‌های ناقص و به عبارتی کف پارکینگ خودروسازان، به ۵۰ هزار دستگاه رسیده است، در حالی که، تعداد خودرو‌های کف پارکینگ خودروسازان، حدود ۲۰۰ هزار دستگاه بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
کاربر
2022-05-16 09:20

افزودن دیدگاه جدید