کد مطلب: 

264587
نخستین پیامک ارسال شده تاریخ به قیمت ۱۰۷ هزار یورو فروخته شد
اولین پیامک ارسال شده تاریخ با عنوان «کریسمس مبارک» به قیمت ۱۰۷۰۰۰ یورو (۱۲۱۰۰۰ دلار) به عنوان «رمز دیجیتالی غیرقابل معاوضه» در یک خانه حراج پاریس فروخته شد.
پیامک

به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، خانه حراج آگوتس (Agutte) در پاریس نخستین پیامک تاریخ را به همراه رمز دیجیتالی غیرقابل معاوضه (ان اف‌تی) حراج کرد.

نخستین پیامک ارسال شده با عنوان «کریسمس مبارک» به قیمت ۱۰۷ هزار یورو فروخته شد.

نیل پاپورث یکی از اعضای تیمی مهندسی که در دهه ۱۹۹۰ بر توسعه فناوری ارسال پیام کوتاه متنی یا پیامک (SMS) متمرکز شده بود، در سه دسامبر ۱۹۹۲، پیامک «کریسمس مبارک» را از رایانه خود برای یکی از مدیران اپراتور ودافون (Vodafone) در بریتانیا ارسال کرد. او این پیامک را در جریان حضور در یک مهمانی پایان سال در نیویورک دریافت کرد. بدین ترتیب نخستین پیامک تاریخ ثبت شد.

ماکسیمیلیا آگوت، مدیر حراجی آگوتس در پاریس با اعلام خبر حراج این پیامک تاریخی توضیح داد که با توجه به ممنوعیت فروش کالا‌های نامشهود در فرانسه، قاب حاوی این پیامک به معرض فروش گذاشته شده، ولی برنده این حراج این قاب را به همراه رمز دیجیتالی غیرقابل معاوضه (ان اف‌تی) آن دریافت خواهد کرد.

ارزش رمز دیجیتالی غیرقابل معاوضه این پیامک بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار یورو تخمین زده شده و فروشنده آن اپراتور ودافون است. عواید حاصل از حراج این پیامک به آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) اهدا خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (2 رای)
کاربر
2021-12-23 08:55

افزودن دیدگاه جدید