کد مطلب: 

263929
لزوم شفاف‌سازی سازمان پدافند غیرعامل و وزارت ارتباطات پیرامون مسوول رسیدگی به حملات سایبری
عضو هیات رییسه مجلس اعلام کرد: سازمان پدافند غیرعامل و وزارت ارتباطات باید به طور شفاف اعلام کنند که رسیدگی به حملات سایبری اخیر به زیرساخت‌های ارتباطی، برعهده کدام سازمان است.
علیرضا سلیمی

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون حملات سایبری اخیر به زیرساخت‌های ارتباطی کشور، گفت: در قدم اول، سازمان پدافند غیرعامل و وزارت ارتباطات باید به طور شفاف اعلام کنند که رسیدگی به حملات سایبری اخیر به زیرساخت‌های ارتباطی، بر عهده کدام‌یک است تا متولی آن هر چه سریع‌تر مشخص شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس ادامه داد: در قدم دوم، زمانی که متولی حملات اخیر سایبری مشخص شد، مسئولان مربوطه باید راهکارها و اقدامات علمی و فنی مورد نیاز برای جلوگیری از تداوم حملات سایبری را تا جایی که محدودیت امنیتی نداشته باشد به سمع مردم برسانند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، گفت: این نه اولین و نه آخرین حملات سایبری است. دشمنان به دنبال ایجاد اخلال در روند خدمت‌رسانی به مردم هستند و حوزه‌هایی مانند سامانه سوخت، سیستم های هواپیمایی و ... که مورد حمله قرار گرفته است مستقیم با زندگی مردم در ارتباط است و این نشان دهنده آن است که دشمنان ما معیشت مردم را هدف گرفته‌اند و هدف سخت کردن عرصه بر مردم است.

انتهای پیام

گفت‌وگو از فرزانه احمدی منش

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-12-01 09:52

افزودن دیدگاه جدید