کد مطلب: 

262579
برگزاری دومین نشست کمیسیون مشترک حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی
در دومین نشست کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، سه ماده از آئین نامه داخلی این کمیسیون به تصویب اعضا رسید.
طرح حمایت

به گزارش سیتنا، دومین نشست کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی، فضای مجازی سه شنبه، 27 مهرماه در محل کمیسیون تلفیق برگزار شد.

این جلسه که به صورت زنده از طریق درگاه اینترنتی خبرگزاری خانه ملت و اپلیکیشن تلوبیون پخش می شد به بررسی و تصویب آئین نامه داخلی کمیسیون مشترک اختصاص داشت.

براساس مصوبه ماده 1 امروز کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی مقرر شد؛ کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، مطابق قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و این آئین نامه اداره شود.

همچنین پس از بحث و بررسی‌ها درباره ماده 2 آئین نامه داخلی این کمیسیون مقرر شد؛ جلسات عادی کمیسیون در هفته هایی که مجلس جلسه علنی دارد و نیز جلسات فوق العاده با درخواست کتبی یک سوم اعضای کمیسیون (حداقل 8 نفر) با موافقت اعضا، در زمان و محل مشخص شده و مطابق دستورکاری که قبلا از سوی هیات رئیسه کمیسیون اعلام می شود تشکیل شود. همچنین در تبصره نخست این ماده آمد است که هیات رئیسه کمیسیون زمان برگزاری جلسات کمیسیون را به نحوی تنظیم کند که با ساعت تشکیل جلسات سایر کمیسیون ها تداخل نداشته باشد، مگر در صورت ضرورت آن هم با تشخیص رئیس و تصویب اکثریت حاضر کمیسیون.

در تبصره دوم ماده 2 نیز تأکید شد که در صورت تشخیص ضرورت تشکیل جلسات کمیسیون در زمان ساعات جلسات صحن مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون می تواند با اخذ نظر موافق رئیس مجلس شورای اسلامی جلسات را تشکیل دهد.

سپس اعضای کمیسیون مشترک وارد بررسی ماده 3 آئین نامه داخلی شدند و نهایتا مصوب کردند که جلسات کمیسیون با حضور حداقل دو سوم اعضا رسمیت می یابد و با اعلام رئیس جلسه و تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز می شود. مناط تصویب در تمامی رأی گیری ها به جز انتخاب اعضای هیات رئیسه، اکثریت دو سوم مجموع اعضای کمیسیون است و تغییرات آئین نامه داخلی با رأی دو سوم اعضای حاضر خواهد بود.

همچنین ماده 4 این طرح که درباره پخش زنده جلسات کمیسیون بود، مراعا ماند و ادامه بررسی آن جلسه بعدی موکول شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-10-20 12:09

افزودن دیدگاه جدید