کد مطلب: 

261384

اینستاگرام در پی راهی برای حفظ سلامت روانی نوجوانان

مسئولان اینستاگرام تصمیم دارند با کاستن از حجم تصاویری که بر زیبایی‌های جسمی تأکید دارند سبب حفظ بیشتر سلامت روان نوجوانان و به ویژه دختران شوند.
اینستاگرام در پی راهی برای حفظ سلامت روانی نوجوانان

به گزارش سیتنا از اسپوتنیک، گزارش اخیر وال‌استریت ژورنال درباره‌ی نقش ناسازنده شبکه اجتماعی اینستاگرام در سلامت روانی دختران نوجوان سبب شد کارینا نیوتن، سخنگوی روابط عمومی اینستاگرام، در واکنش به این گزارش آن را ناهماهنگ بخواند. این در حالیست که در گزارش وال‌استریت ژورنال عنوان شده بود که مسئولان اینستاگرام به این نکته توجه کافی ندارند که چه آسیب روانی بزرگی به میلیون‌ها دختر نوجوان وارد می‌شود وقتی پیوسته بدن‌شان را با معیارهای تبلیغاتی زیبایی مقایسه می‌کنند.

کارینا نیوتن با اشاره به تحقیقات اخیر خود درباره‌ی اینستاگرام گفت: «به ‌نظر می‌آید آنچه بیشترین اهمیت را دارد شیوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی و وضعیت ذهنی کاربر حین استفاده از آنهاست. ضمن اینکه طبق پژوهش اخیر دانشگاه هاروارد از تجربه نوجوانان آمریکایی در برخورد با شبکه‌های اجتماعی ممکن است هر دو جنبه مثبت و منفی را داشته باشد.»

سخنگوی اینستاگرام همچنین گفت:‌ «ما دائما بر روی کاستن از اثرات منفی مقایسه‌های اجتماعی و تأثیرات منفی تصویر از تن تمرکز داریم.»

اما در واقع مسئولان اینستاگرام که خود زیرمجموعه فیسبوک است می‌گویند تاکنون کوشیده‌اند تا به مسائل ویژه نوجوانان نظیر زورگویی در مدرسه، خودکشی، خودآزاری و اختلالات تغذیه بپردازند. و به همین علت بناست نسخه‌ی جدیدی از این شبکه اجتماعی برای کودکان و نوجوانان زیر ۱۳ سال تهیه شود، امری که اعتراض کنشگران حقوق کودکان را نیز در به دنبال داشته است.

کاربران فراوانی بر پیامدهای منفی اینستاگرام بر کودکان و نوجوانان تاکید دارند و معتقدند برای استفاده از دنیای مجازی باید قوانینی کارآمد وضع شود. این کاربران بر این نظرند که این شبکه باید برای زیر هجده سال قابل استفاده نباشد و امکان دسترسی به اینستاگرام محدود شود. جمعی از کاربران نیز عنوان می‌کنند که اگر گزینه لایک و تعداد فالوئر از اینستاگرام حذف شود بسیاری از افرادی که در دام این جنگ روانی افتاده‌اند رهایی می‌یابند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2021-09-20 05:23

افزودن دیدگاه جدید