کد مطلب: 

261219
اینستاگرام به دنبال راهی برای حفظ سلامت روانی نوجوانان است
مسئولان اینستاگرام قصد دارند با کاهش حجم تصاویری که بر زیبایی‌های جسمی تأکید دارند، سبب حفظ بیشتر سلامت روان نوجوانان و به‌ویژه دختران شوند.
 اینستاگرام

به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، کارینا نیوتن، سخنگوی روابط عمومی اینستاگرام، در واکنش به گزارش اخیر وال‌استریت ژورنال دربارهٔ نقش ناسازنده این شبکه اجتماعی در سلامت روانی دختران نوجوان،‌ گزارش اخیر را ناهماهنگ خواند.

در گزارش وال‌استریت ژورنال عنوان شده بود که مسئولان اینستاگرام به این نکته توجه کافی ندارند که چه آسیب روانی بزرگی به میلیون‌ها دختر نوجوان وارد می‌شود وقتی پیوسته بدن‌شان را با معیارهای تبلیغاتی زیبایی مقایسه می‌کنند.

کارینا نیوتن با اشاره به تحقیقات اخیر خود این شبکه اجتماعی گفت: «به‌نظر می‌آید آنچه بیشترین اهمیت را دارد شیوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی و وضعیت ذهنی کاربر حین استفاده از آنهاست.»

وی با تکیه بر پژوهش اخیر دانشگاه هاروارد بر این نکته تأکید کرد که تجربه نوجوانان آمریکایی در برخورد با شبکه‌های اجتماعی ممکن است هر دو جنبه مثبت و منفی را داشته باشد.

سخنگوی اینستاگرام گفت:‌ «ما دائما بر روی کاستن از اثرات منفی مقایسه‌های اجتماعی و تأثیرات منفی تصویر از تن تمرکز داریم.»

مسئولان اینستاگرام که خود زیرمجموعه فیسبوک است می‌گویند تا کنون کوشیده‌اند تا به مسائل ویژه نوجوانان نظیر زورگویی در مدرسه، خودکشی، خودآزاری و اختلالات تغذیه بپردازند.

نسخهٔ جدیدی از این شبکه اجتماعی بناست برای کودکان و نوجوانان زیر ۱۳ سال تهیه شود، امری که اعتراض کنشگران حقوق کودکان را در پی داشته است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2021-09-16 09:32

افزودن دیدگاه جدید