کد مطلب: 

259541
هشدار توانیر پیرامون ورود گسترده دستگاه‌های استخراج رمزارز از چین به ایران
در پی وضع محدودیت‌های جدید چین بر ضد رمزارزها و مهاجرت ماینرها از این کشور، مدیرعامل توانیر در مورد احتمال ورود گسترده دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمز ارز از چین به کشور به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هشدار داد.
هشدار توانیر پیرامون ورود گسترده دستگاه‌های استخراج رمزارز از چین به ایران

به گزارش سیتنا، در چند ماه اخیر بیش از نیمی از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین جهان که در چین قرار داشتند به علت ممنوعیت‌های جدیدی که از سوی دولت این کشور اعمال شده است از مدار خارج شده‌اند که این امر، احتمال مهاجرت ماینرها از چین به سایر کشورها را تقویت کرده است. در همین راستا، محمد حسن متولی زاده، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توانیر در مورد احتمال افزایش ورود دستگاه های غیرمجاز استخراج رمزارز و لزوم در نظر گرفتن تمهیدات سخت گیرانه تر به مویدی خرم آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نامه نوشت.

در این نامه به تاریخ 28 تیرماه امسال، آمده است: با عنایت به اخبار منتشره در رسانه های کشور چین و همچنین رسانه های جهانی، دولت چین در حال اعمال سیاست های بسیار سخت گیرانه جهت ممنوعیت استخراج رمزارزها در چین می باشد و این امر باعث خروج اکثریت قریب به اتفاق دستگاه های استخراج رمزارز از کشور مذکور خواهد شد که بیش از ۵۰ درصد ظرفیت استخراج رمزارزها در کل دنیا را به خود اختصاص داده است.

از آنجایی که قیمت حامل های انرژی در ایران به صورت یارانه ای و ناچیز در مقایسه با قیمت های جهانی عرضه می شود، احتمال ورود تعداد زیادی از دستگاه های مذکور از چین به کشورمان از طریق مبادی غیررسمی در هفته های پیش رو بسیار بالا ارزیابی می شود. لذا، با توجه به تبعات زیان بار اقتصادی، اجتماعی و امنیتی این مساله، خواهشمند است دستور فرمائید در روزها و هفته های آتی تمهیدات سخت گیرانه تری به منظور جلوگیری از ورود غیرقانونی دستگاه های استخراج رمزارز به کشور معمول فرمایند.

هشدار توانیر پیرامون ورود گسترده دستگاه‌های استخراج رمزارز از چین به ایران

در حال حاضر برخی شرکت‌ها با دریافت ثبت سفارش از وزارت صمت و تامین ارز نیمایی از بانک مرکزی اقدام به ورود دستگاه‌های استخراج رمز ارز می‌کنند که مصرف برق آنها فشار مضاعف به شبکه برق وارد می‌کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-07-26 15:50

افزودن دیدگاه جدید