کد مطلب: 

254716
هشدار پلیس فتا در خصوص انتشار غیرمجاز آثار سینمایی
معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به اینکه "هر گونه بهره برداری یا انتشار غیر مجاز آثار سینمایی بدون سیر مراحل اداری و قانونی تعیین شده جرم است"، به متخلفان حوزه هنری نسبت به پیامدهای زیان آور این اقدام مجرمانه هشدار داد.
هشدار پلیس فتا در خصوص انتشار غیرمجاز آثار سینمایی

 به گزارش سیتنا، سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی اعلام شکایت رسمی یکی از کارگردانان معروف کشورمان مبنی بر " سرقت و انتشار غیر مجاز آثار تولیدی وی در قالب فیلم سینمایی در سایت ها و کانال های فضای سایبر" موضوع در دستور کار ، کارشناسان فنی پلیس فتا جهت رسیدگی قرار گرفت.

این مقام مسئول خبر داد: پس از بررسی های تخصصی و کشف ادله دیجیتال جرم ، افراد مرتبط با این اقدام مجرمانه مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از احضار و تحقیقات تکمیلی ، پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی فرستاده شد.

معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به اینکه "هر گونه بهره برداری و یا انتشار غیر مجاز از آثار سینمایی بدون سیر مراحل اداری و قانونی تعیین شده جرم است" ، به متخلفان این حوزه هنری نسبت به پیامدهای زیان آور این اقدام مجرمانه هشدار داد.

وی افزود: ساخت محصولات فرهنگی و هنری نظیر فیلم ها و سریال های سینمایی و تلویزیونی با هزینه های نسبتا بالا انجام می شود؛ هر گونه بهره برداری و انتشار غیر مجاز آثار تولیدی توسط سود جویان که عمدتا به دلایل خاص کسب منافع مالی و جذب مخاطب در کانال ها و پیج های شخصی صورت می پذیرد را باعث بوجود آوردن خسارت های مادی و معنوی به دست اندرکاران تولید آثار سینمایی برشمرد.

سرهنگ پاشایی افزود: همواره در این پلیس شاهد ارجاع پرونده های قضائی و همچنین تماس های مختلفی از سوی اصحاب رسانه و دست اندرکاران تولید برنامه های تلویزیونی و سینمایی هستیم که نسبت به سرقت و انتشار آثار تولیدی خود در فضای مجازی شکایت دارند که با انجام  بررسی های فنی و کارشناسی و بر اساس سر نخ های به دست آمده ، مشخص می شود یکی از علت های اصلی افشا و انتشار آثار تولیدی شاکیان عدم رعایت های پروتکل های امنیتی نگهداری آثار تولیدی است.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: در بعضی موارد شاهد انتشار غیر مجاز این آثار توسط سایر دست اندرکاران تولید هستیم و این مقوله شامل سریال های تلویزیونی که در حال پخش است  هم می شود.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به کلیه سینما گران و تولید کنندگان آثار سینمایی توصیه کرد : کلیه محتواهای تولیدی در عرصه رسانه ها باید با رعایت پروتکل های امنیتی در جای مناسب ذخیره شود و با فیلتر نمودن دسترسی سایر افراد و حتی اعضای تیم تولید که می توانند به صورت سهوی و عمدی زمینه ساز انتشار آثار باشند، از وقوع  این گونه جرایم  جلوگیری کرد.  

وی تصریح کرد: مدیران سایت ها و کانال های فضای مجازی نیز می بایست از بازنشر این گونه آثار خودداری کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-02-19 01:02

افزودن دیدگاه جدید