کد مطلب: 

251385
نسخه جدید گزارش هزینه زندگی در شهرهای مختلف جهان به تازگی توسط اکونومیست منتشر شده است؛ اطلاعات جدید نشان می‌دهد که این رده بندی نیز از کرونا در امان نمانده و هزینه‌های زندگی در ۱۳۰ شهر جهان پیرو پاندمی تغییر یافته است.
چرخش در رده‌بندی گران‌ترین شهرهای جهان تحت تاثیر پاندمی کرونا

به گزارش سیتنا، بر اساس گزارش اکونومیست چرخش قابل توجهی در هزینه‌های زندگی شهرهای جهان مشاهده شده است به طوری که بر خلاف سال‌های قبل که شهر هنگ کنگ همواره صدرنشین بود، جایگاه نخست امسال نصیب پاریس و سپس زوریخ شده است که امتیاز ۱۰۳ را کسب کرده‌اند و بعد از این دو شهر هنگ کنگ به رده سوم سقوط داشته است.

در رتبه‌های چهارم و پنجم نیز سنگاپور و اوساکا به ترتیب با ۱۰۲ و ۱۰۱ امتیاز قرار دارند. این تغییر جایگاه‌ها به شیوع گسترده ویروس کرونا در این شهرها نسبت داده شده که باعث خروج کارگران خارجی شده است.

بنا بر این گزارش صعود زوریخ و پاریس نیز تصادفی نبوده بلکه تقویت فرانک سوئیس و یورو و همچنین تضعیف دلار این جابجایی‌ها را به همراه داشته است.

علاوه بر این، تحلیل قیمت‌های مصرف کننده نشان می‌دهد که به غیر از برخی از کالاها و خدمات نظیر بازار لباس و خدمات تفریحی تغییرات چشمگیری در قیمت‌ها مشاهده نشده است.

رده بندی گران‌ترین شهرهای جهان در این گزارش به ترتیب زیر آمده است؛

زوریخ سوئیس

پاریس فرانسه

هنگ کنگ چین

سنگاپور

اوساکا ژاپن

ژنو سوئیس

نیویورک آمریکا

کپنهاگ دانمارک

انتهای پیام

دسته بندی: 

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

گزارش / گفتگو