کدخبر :245475 پرینت
24 خرداد 1399 - 15:11

افزایش فالور اینستاگرام به هر قیمتی!

سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری فردی که در اینستاگرام اقدام به اشاعه بی بند و باری به قصد افزایش فالور می‌کرد ،خبر داد.

متن خبر

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ سید نظام موسوی سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران با اشاره به روند گسترش افزایش فالورهای صفحات اینستاگرامی با هدف فروش این صفحات و یا انجام تبلیغ جهت کسب درآمد، بسیاری از مردم فرصت را مقتنم شمرده و سعی دارند با هر ترفندی از این فرصت جهت درآمدزایی استفاده کنند. 

وی ادامه داد: طی رصدهای انجام شده در فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا غرب استان تهران فردی که در فضای مجازی با گذاشتن عکس‌های نامتعارف خود سعی در افزایش تعداد فالور را داشت ، شناسایی کردند.

این مقام انتظامی گفت: پس از انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی دقیق مستندات مشخص شد فرد مذکور چندین پیج مختلف را با همین شیوه و شگرد مدیریت می‌نماید که از همین رو پرونده به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت.

سرهنگ موسوی عنوان داشت: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی متهم پرونده را که در یکی از شهرستانهای غرب استان تهران سکونت داشت شناسایی و پس از هماهنگی با مقام  قضایی وی را جهت پاسخگویی احضار کردند. 

سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران ادامه داد: متهم پرونده ابتدا منکر هرگونه اقدامی در فضای مجازی شد ولی پس از روبرو شدن با مستندات ادله دیجتیال جرم راهی بجز اعتراف نداشت و در اظهارات خود اینگونه بیان کرد بنده به دلیل مشکلات مالی سعی در ایجاد راهی جهت درآمدزایی بودم که با انجام تحقیقات متوجه شدم که افزایش فالور در اینستاگرام و در نهایت قبول سفارش تبلیغ و یا فروش پیج مذکور راه خوبی جهت کسب درآمد می‌باشد ولی وسیله مناسبی جهت انجام اینکار را در اختیار نداشتم از همین رو با تهیه عکس‌های نامتعارف خود سعی در افزایش فالورهای خود داشتم.

سرهنگ موسوی ادامه داد: با توجه به اعترافات متهم و همچنین بیان نحوه انجام اینکار پرونده تکمیل و به مراجع قضایی ارسال شد.

این مقام مسئول به هموطنان توصیه کرد: فضای مجازی فرصت مناسبی را جهت درآمدزایی در اختیار مردم قرار داده است اما نکته‌ای که در این میان حائز اهمیت است نحوه استفاده از این فضا می‌باشد که فعالیت‌هایی را که خلاف شئونات اسلامی است انجام ندهیم.

وی همچنین از شهروندان درخواست کرد که در صورت مواجهه با اینگونه صفحات مجرمانه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir قسمت گزارشات مردمی، کارشناسان این پلیس را از انجام اینگونه فعالیت‌ها مطلع کنند.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.