کدخبر :243169 پرینت
12 فروردین 1399 - 03:15

رونمایی از کیت ایرانی تشخیص بیماری کرونا

کیت تشخیص بیماری کرونا که با همت متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید شده است در حاشیه نشست قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا(ع) نیروهای مسلح رونمایی شد.

متن خبر

به گزارش سیتنا، نشست قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) نیروهای مسلح به‌ریاست سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رؤسای دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله(عج) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئولان واحدهای تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی برگزار شد.

همچنین در این نشست گزارشی از پروژه‌های تحقیقاتی در دست اقدام سازمان‌های نیروهای مسلح با تمرکز بر نیازهای مقابله با ویروس کرونا ارائه شد.

این گزارش می‌افزاید همچنین تعدادی از دانشمندان ‌و نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان بخش ملی نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های خود در حوزه‌های مختلف محافظت و پیشگیری و تشخیص بیماری کرونا ارائه کردند.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در نشست قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) نیرو‌های مسلح که پیش از ظهر امروز در محل این ستاد برگزار شد، با اشاره به اهمیت تداوم تحقیقات و اهتمام در حوزه مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: پژوهش‌های بنیادین در حوزه تهدیدات احتمالی بیولوژیک یکی از اولویت‌ها و نیازهای راهبردی نیروهای مسلح است که باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی ادامه داد: امروز به‌یاری خداوند و با تلاش و همت مجموعه نیروهای مسلح و حوزه  تحقیق و پژوهش، کشور از متن تهدید و بحران ناشی از این پدیده زیستی فرصت‌های مهم و راهبردی را در دستیابی به الگوها، ابزارها و ظرفیت‌های لازم برای دفاع مؤثر و موفق برابر تهاجمات احتمالی بیولوژیک ایجاد کرده است که این موضوع همزمان با اقدامات پیشگیری و مقابله با کرونا در حال انجام است و در این مدت کوتاه نیز پیشرفت‌های قابل توجهی حاصل شده است.

در پایان این نشست، طی آیینی با حضور دریاداردوم ستاد فرهاد امیری رئیس رسته آموزش و تحقیقات وزارت دفاع و و سردار سرتیپ‌دوم پاسدار محمد عزیزی دلشاد رئیس اداره تحقیقات و امور صنعتی ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد، از کیت تشخیص ویروس کرونا رونمایی شد.

این کیت‌ها از قابلیت شناسایی ژنوم‌های رایج دنیا، قابلیت رفع آلودگی سازگار با محیط زیست و سلامت انسانی، روش‌های رفع آلودگی برای ورودی اماکن و تجمعات برخوردار است.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.