کد مطلب: 

206818
رییس مجلس خبرگان رهبری:

اگر فضای مجازی مهار شده بود، کار در کشور به وضع فعلی نمی‌رسید

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر فضای مجازی کنترل و مهار شده بود کار در کشور به وضع فعلی نمی‌رسید، گفت: این فضای مجازی بلا و مشکلی است که به جان ما افتاده است و من نمی‌گویم که می‌توانیم جلوی آن را کلا بگیریم. این کار نشدنی است اما می‌توانیم آن را کم کنیم.
اگر فضای مجازی مهار شده بود، کار در کشور به وضع فعلی نمی‌رسید

به گزارش سیتنا، آیت‌الله احمد جنتی طی سخنانی در سومین جلسه مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان با کمیسیون های این مجلس، با بیان اینکه ما مشکلات زیادی داریم که باید به آنها توجه داشته باشیم و راه حلی برای شان پیدا کنیم، گفت: یکی از مشکلات ما اقتصادی و معیشتی است و دیگری فرهنگی و سیاسی که به فضای مجازی هم مربوط می شود.

جنتی افزود: در مورد اقتصاد، گرفتاری های مان کم نیست. یکی مسائل بانکی است که بانک‌ها خود منشاء فساد شده اند و خیلی ها پیش از این نسبت به این موضوع هشدار دادند، اما گوش ندادند و مجبور شدند برخی از این بانک‌های قلابی را تعطیل کنند و پول مردم را هم تمام و کمال ندادند و در آن مانده اند که آشفتگی ها و اغتشاشاتی که از مشهد شروع شد هم بخشی از آن به همین مشکلات بانکی باز می‌گشت.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه افرادی که برای رسیدگی به مشکلات مردم مسئول هستند، کوتاهی می کنند، گفت: به جد این را می گویم. اگر از ابتدا به بانک‌ها نظارت می شد کار به اینجا نمی رسید و آنانی که کوتاهی کرده اند در پیشگاه خدا و مردم مسئول هستند.

جنتی گفت: البته مردم ما مردم نجیبی هستند و از آنان تقدیر و تشکر می‌کنیم که موضوعات پیش آمده را تحمل می‌کنند؛ چرا که مسلمان هستند و معتقد به ولایت فقیه و به دنبال اغتشاش و ناامنی نیستند، اما آدمی که گرسنه است تا چه حد می‌تواند تحمل کند؟

وی افزود: افرادی که در زمینه حل مشکلات اقتصادی تخصص دارند و می‌توانند مشکلات را رفع کنند و راه‌حلی برای آن دارند باید از آنان استفاده شود و لازم نیست که حتما آنان عضو دولت باشند.

جنتی با بیان اینکه اگر فضای مجازی کنترل و مهار شده بود کار در کشور به وضع فعلی نمی‌رسید، گفت: این فضای مجازی بلا و مشکلی است که به جان ما افتاده است و من نمی‌گویم که می‌توانیم جلوی آن را کلا بگیریم. این کار نشدنی است اما می‌توانیم آن را کم کنیم. کشورهای خارجی هم مثل چین و ژاپن و سایر کشورها در ابعاد کوچک‌تر برای فضای مجازی برنامه‌هایی دارند و آن را کنترل و مهار می‌کنند که کیان‌شان لطمه نبیند و اگر این کار را نکنند صد برابر آنچه در اینجا اتفاق افتاد در آن کشورها رخ می‌دهد. پس می‌توان این فضا را کنترل کرد اما این کار را نکردند و آن اغتشاشات پیش آمد که از خارج هم حمایت شد و تهدید هم کردند که در آینده ادامه پیدا می‌کند.

رییس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مساله این است که باید به دو پرسش چه باید کرد و چه کسی باید کار را انجام دهد، پاسخ دهیم. افرادی را که ناتوان هستند باید عوض کرد و در این زمینه خیلی‌ها باید عوض شوند و تحولاتی در تشکیلات ما به وجود آمد.

وی در پایان با بیان اینکه اخیرا رهبر انقلاب با تعداد زیادی از متخصصان فضای مجازی جلسه‌ای چند ساعته تشکیل داده‌اند و بناست کارهایی در این زمینه انجام شود، گفت: ما باید برای این موضوع که فضای مجازی باشد، کارهای مشخصی را و برنامه‌های معینی داشته باشیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2018-01-26 10:59

افزودن دیدگاه جدید