کد مطلب: 

201792
آیفون ۱۰ ساله شد
اولین آیفون که حتی از سوی برخی "فاجعه" خوانده شده است ۱۰ سال پیش به جهان معرفی شد. محصولی که با تردید حامیان اپل مواجه بود با گذشت ۱۰ سال اپل را به پرسودترین کمپانی گوشی‌های هوشمند جهان تبدیل کرده است.
آیفون ۱۰ ساله شد

به گزارش سیتنا، آیفون ده ساله می‌شود. اپل با خلق آیفون انقلابی در صنعت تکنولوژی ارتباطی و گوشی‌های هوشمند ایجاد کرد و بازار را به چنان هیاهویی واداشت که روزی نیست خبری جدید از این محصول ارتباطی به گوش نرسد.

اپل از روز ارایه آیفون به بازار در ۲۹ ژوئن سال ۲۰۰۷ تا کنون بیش از یک میلیارد آیفون فروخته است. با این‌همه نمونه‌های نوین آیفون کم‌تر ارتباطی با آیفون اولیه دارند که بسیار محدود بود و حتی دسترسی به اپل استور نداشت. اپل در سال ۲۰۰۷ تلاش کرد تا با کاهش قیمت اولیه آیفون فروش را در طول حراج‌های سالیانه بالا ببرد.

تونی فدل، یکی از توسعه‌دهندگان اپل، به رویترز می‌گوید که اولین آیفون اپل "فاجعه" بود. به گزارش رویترز، ایده اولیه آیفون ۱۰ سال پیش برای بسیاری از حامیان اپل تعجب و تردید به همراه داشت و این در حالی بود که پیش‌تر اپل با مدیرعاملی استیو جابز و با تولید آی‌پاد از تولید صرف کامپیوتر فراتر رفته بود.

یکی از حامیان اپل از کمپانی اسکای‌هوک (Skyhook) که اسیتو جابز آن زمان تقاضای تکنولوژی موقعیت جغرافیایی از آن‌ها داشت، به رویترز می‌گوید که "ما هنوز پیغام صوتی استیو جابز را وقتی با ما تماس گرفته بود داریم." به گفته دیوید بیرستو، مدیریت اسکای‌هوک در آن زمان فکر کرده بود کسی مزاحم تلفنی شده است و تنها چند روز بعد بود که متوجه واقعی بودن تماس‌ها شد و با استیو جابز تماس گرفت.

آیفون اما از سال ۲۰۰۸ که کمپانی اپل توانست اپل استور را به بازار معرفی کند به دور تازه‌ای وارد شد. اپل استور به توسعه‌دهندگان فن‌آوری این امکان را داد تا اپلیکیشن‌هایشان را معرفی کنند و از این طریق خدمات اپل را به مشتری‌ها ارائه دهند. حالا با گذشت ۱۰ سال از خلق ابتدایی آیفون، درآمد حاصل از خدمات سهمی حیاتی در رشد اپل دارد. درآمد خدمات اپل تنها در سال گذشته ۳/ ۲۴ میلیارد دلار بوده است.

با این‌همه اپل ۱۰ سال پس از تولید آیفون رقیب سرسختی به نام سیستم‌عامل اندروئید دارد. البته با این‌که بیش‌تر گوشی‌های هوشمند جهان گوشی‌های اندروئیدی هستند اما اپل هنوز بیش‌ترین سود صنعت گوشی‌های هوشمند را از آن خود می‌کند چرا که گوشی‌هایش به مراتب گران‌تر از گوشی‌های اندروئیدی هستند. بیش از دو میلیارد نفر در سراسر جهان هم‌اکنون از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند.

اکنون دوستداران اپل در دهمین سالگرد خلق آیفون در انتظار آیفون ۸ هستند که قرار است این تابستان به بازار بیاید. آن‌ها مشتاق‌اند بدانند آیا آیفون ۸ امکانات جدیدی با خود به همراه خواهد داشت یا نه. شنیده‌ها حاکی از آن است که آیفون جدید احتمالا از سنسورهای نقشه‌برداری سه بعدی برخوردار خواهد بود و قابلیت برخورداری از اپلیکیشن‌های "واقعیت افزوده" دارد که جهان مجازی و واقعی را به هم پیوند می‌زند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-06-30 15:53

افزودن دیدگاه جدید