کد مطلب: 

196975
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى، خبر داد:
سوء استفاده کلاهبرداران سایبرى از تحریم "آیفون"
رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عامل سوءاستفاده و کلاهبرداری از دکتر مشهدی توسط کارشناسان پلیس فتا خبر داد.
سوء استفاده کلاهبرداران سایبرى از تحریم "آیفون"

به گزارش سیتنا، سرهنگ جواد جهانشیری اظهار کرد: خانم دکتر مشهدی جهت ارجاع شکوائیه خود از مرجع محترم قضایی به پلیس فتا استان مراجعه و درخواست رسیدگی به شکایت خود را داشت.
 
وی افزود: شاکیه در اظهارات اولیه خود به کارشناسان پلیس فتا از دردسرهای خرید گوشی اپل خود گفت که چند ماهی است که گوشی خریداری نموده و دائما با مشکل مواجه شده و مجبور بوده با مراجعه به فروشگاه مورد نظر شناسه کاربری (اپل ایدی) و جیمیل خور را رفرش و بازیابی نماید اما ظاهرا در این رابطه فرد سومی هم مقصر بوده و مشکلاتی را برای وی ایجاد کرده است.
 
سرهنگ جهانشیری ادامه‌ داد: با توجه به اظهارات شاکی رسیدگی به پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت و کارشناسان با تحقیقات فنی به عمل آمده، علاوه بر بازیابی رمز عبور جیمیل و اپل ای دی گوشی شاکی، موفق به شناسایی متهمی در این رابطه شدند.
 
وی با اشاره به دستگیری متهم گفت: پس از شناسایی هویت متهم، دستگیری وی در دستور کار قرار گرفت و با اطلاعات به دست آمده، مکان اختفای وی نیز شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر شد.
 
رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی گفت: متهم 32 ساله که مسئول نرم افزار و خدمات پس از فروش شرکت بود در مواجهه با ادله فنی بزه خود را پذیرفت و اعتراف کرد، با توجه به موقعیتی که در شرکت داشتم و با علم به این موضوع که شرکت آیفون به خریداران ایرانی در داخل ایران برخی خدمات را نمی‌دهد، بعد از ایجاد جیمیل و اپل ای دی برای گوشی مورد نظر هرچند وقت یک بار با تغییر رمز ورود شاکی، وی را مجبور به مراجعه به فروشگاه کرده و مبالغی جهت دریافت هزینه از وی دریافت مى‌کردم تا اینکه از این فروشگاه به شعبه دیگری منتقل شدم و شاکی با دیدن غیر فعال شدن سطح دسترسی‌اش به گوشی و جیمیل و اپل ای دى گوش خود به پلیس مراجعه کرد.
 
سرهنگ جهانشیری در ادامه بررسی پرونده بیان کرد: متهم به همراه پرونده خود جهت تعیین تکلیف نهایی به دادسرا اعزام شد.
 
این مقام انتظامی با یادآوری محرمانه بودن رمز جیمیل و حفظ آن تصریح کرد: کاربران محترم گوشی‌های اپل و آیفون در نظرداشته باشند که جهت فعال‌سازی اپل ایدی گوشی خود با استفاده از جیمیل خود اقدام نمایند تا از طرف شرکت مذکور در لیست سیاه قرار نگیرند.
 
سرهنگ جهانشیرى در خاتمه خاطر‌نشان‌‌ کرد: شهروندان می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی هرگونه موارد مشکوک در خصوص کلاهبرداری‌ها و جرائمم سایبری را گزارش کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-02-25 12:44

افزودن دیدگاه جدید