کد مطلب: 

177626
نشست «پیشرفت ایران در جامعه اطلاعاتی» با حضور واعظی در ژنو برگزار شد
نشست «پیشرفت ایران در جامعه اطلاعاتی» با حضور مدیران ارشد فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی کشورمان در جریان برگزاری «فروم ۲۰۱۵ وسیس (WSIS)» در ژنو برگزار و گزارش پیشرفت‌های اخیر ایران در حوزه جامعه اطلاعاتی در این نشست ارائه شد.
نشست «پیشرفت ایران در جامعه اطلاعاتی» با حضور واعظی در ژنو برگزار شد

به گزارش سیتنا، در این کارگاه موضوعی، مدیران ارشد فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی کشور اعم از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت امور اقتصادی و دارایی و شورای عالی اطلاع‌رسانی به ارائه گزارش درباره پروژه‌های کلانی که در حوزه جامعه اطلاعاتی در ایران اجرا شده است، پرداختند.

دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، نصرالله جهانگرد معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر هادی شهریار شاه حسینی دبیر کمیته ملی جامعه اطلاعاتی، دکتر حمید شهریاری از شورای عالی فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، علی اصغر انصاری معاون رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، امیر حسین محبعلی رئیس برنامه‌ریزی استراتژیک و نظارت بر مرکز سازمان فناوری اطلاعات ایران، حمیدرضا احمدیان از وزارت امور اقتصادی و دارایی، احمد بیدآبادی رئیس شرکت پردازش داده‌ها و دکتر علی طالب‌زاده مسئول دفتر فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران کشورمان در این نشست شرکت داشتند.

دکتر شاه حسینی در این نشست علاوه بر تشریح تشکیلات کمیته ملی جامعه اطلاعاتی و اقدامات کمیته ملی جامعه اطلاعاتی در یکسال گذشته، گزارشی نیز درباره پیشرفت‌های ایران در حوزه خطوط عمل و رسیدن به اهداف تعریف شده در سندهای جامعه اطلاعاتی ارائه کرد.

ارائه سه گزارش جداگانه درباره «طرح ملی توسعه پهنای باند در ایران»، «پروژه پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات» و «سکوی یکپارچه مبادلات اقتصادی» از دیگر بخش‌های این کارگاه موضوعی بود که از سوی نمایندگان دستگاه‌های اجرایی جمهوری اسلامی ایران در «فروم ۲۰۱۵ وسیس (WSIS)» ارائه شد.

«فروم ۲۰۱۵ وسیس» از 25 تا 29 ماه مه ۲۰۱۵ تحت عنوان «نوآوری با یکدیگر، قادرسازی تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاع‌رسان برای توسعه پایدار» در ژنو سوئیس برگزار می‌شود. این مجمع بزرگترین گردهمایی جهانی سالیانه جامعه «تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاع‌رسان برای توسعه» است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-05-26 13:40

افزودن دیدگاه جدید