کد مطلب: 

175246
نیویورک تایمز: هکرهای روسی ایمیل اوباما را هک کردند
نیویورک تایمز در گزارشی اختصاصی خبر داد که هکرهای روسی به دستگاه امنیتی آمریکا نفوذ کرده‌اند و تاکید کرد: «نقص و اختلال در دستگاه امنیتی آمریکا بسیار نگران‌کننده و نابهنگام تر از آن بوده که مقامات امنیتی آن را اعلام کنند.»
نیویورک تایمز: هکرهای روسی ایمیل اوباما را هک کردند

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، بنا بر این گزارش هکرهای روسی در سال گذشته توانسته‌اند به بخش‌های حساسی از سیستم‌های کامپیوتری کاخ سفید راه یابند و ایمیل‌های طبقه‌بندی نشده و غیر محرمانه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا را بخوانند.

با این حال مقامات کاخ سفید می‌گویند هیچ مدرکی مبنی بر هک‌شدن ایمیل رئیس‌حمهوری آمریکا وجود ندارد. سخنگوی کاخ سفید توضیح زیادی در رد گزارش نیویورک تایمز ارائه نکرد. این در حالی است که در اوایل ماه جاری کاخ سفید نقض و اختلال در دستگاه امنیتی این کشور را تأیید کرده بود.

نیویورک تایمز نوشت: «نقص و اختلال در دستگاه امنیتی آمریکا بسیار نگران‌کننده و نابهنگام تر از آن بوده که مقامات امنیتی آن را اعلام کنند.»

در گزارش نیویورک تایمز آمده که هکرها نتوانستند به هیچ اطلاعات محرمانه‌ای دسترسی داشته باشند، اما حتی افشای اطلاعات غیرمحرمانه هم می‌تواند پیامدهای سنگینی برای کاخ سفید داشته باشد.

احتمال می‌رود ایمیل‌های هک‌شده شامل مذاکرات اوباما با دیپلمات‌ها و قانون‌گذاری و رایزنی‌های اوباما درباره مسایل سیاسی باشد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-04-26 23:56

افزودن دیدگاه جدید