کد مطلب: 

14033

داروی ماهواره‌ای لاغری ۳ ایرانی را کشت

پیشتر هم داروهای لاغری دیگری که نام تجاری متفاوتی داشتند، مشکلات بسیاری برای هموطنان‌مان به وجود آورده و مرگبار ظاهر شده بودند.

 

به  گزارش «سیتنا به نقل از تابناک، رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در نخستین نشست خبری خود در سال 93، از مرگ سه تن از هموطنان‌مان در فروردین ماه جاری براثر مصرف داروی ماهواره‌ای لاغری با عنوان ( HERBAL SLIMING) خبر داد.

 

وی افزود: بر همین اساس سازمان غذا و دارو نسبت به مصرف این فرآورده غیرمجاز که از ماهواره‌ها برای لاغری تبلیغ می‌شود به مردم هشدار می‌دهد.

 

معاون وزیر در ادامه گفت: در این راستا کارشناسان سازمان غذا و دارو را به یکی از بیمارستان‌هایی که یکی از همین افراد مصرف کننده این فرآورده غیرمجاز لاغری بستر شده، اعزام کرده‌ایم تا این فرآورده غیرمجاز به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: این‌گونه فرآورده‌ها و داروهایی که در ماهواره‌ها تبلیغ می‌شود به هیچ وجه مجوز وزارت بهداشت ندارد و به‌صورت قاچاق توزیع می‌شود.

 

این اتفاق تلخ در حالی رخ داده که پیشتر هم داروهای لاغری دیگری با نام تجاری مختلف، مشکلات بسیاری برای هموطنان‌مان به وجود آورده و مرگبار ظاهر شده بودند.

 

از جمله این داروها، فرآورده‌ای به نام اکسی‌الایت (oxyelite) بود که آذرماه سال گذشته خبرساز شد؛ دارویی که تولید آمریکا بود و برای کاهش وزن توصیه می‌شد اما موجب بروز 50 نارسایی کلیوی در کشور شد و معلوم شد که پیشتر، دستگاه قضایی آمریکا نیز دستور جمع‌آوری آن را صادر کرده است.

 

گفتنی است که برخی از این داروهای لاغری و کاهش وزن، ترکیباتی هستند که در باشگاه‌های بدن سازی به شهروندان توصیه می‌شوند و اغلب از طریق ماهواره تبلیغ و معرفی می‌شوند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-04-13 19:04

افزودن دیدگاه جدید