کد مطلب: 

13721

انتشار نوار ویدیویی تهدیدآمیز تروریست‎های داعش در اینترنت؛ اعلام جهاد علیه عربستان سعودی

انتشار نوار ویدیویی تهدیدآمیز تروریست‎های داعش در اینترنت؛ اعلام جهاد علیه عربستان سعودی

گروهک تروریستی "داعش" در واکنش به اقدام ریاض در قرار دادن نام "حزب الله عربستان"، "جبهه النصره" و "داعش" در لیست سازمان‌های تروریستی تهدید کردند که علیه عربستان سعودی "جهاد" خواهند کرد.

 

به گزارش سیتنا، خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری "اوقات الشام" نوشت: عناصر وابسته به گروهک تروریستی "داعش" با انتشار نوار ویدیویی در اینترنت تاکید کردند که برای "بلند کردن پرچم اسلام و برپایی خلافت اسلامی" به شبه جزیره عربستان بازخواهند گشت و "جهاد دری از درهای بهشت است".

 

این نوار ویدویویی تصاویر عناصر وابسته به داعش در حالی که پاسپورت ها و کارت های شناسایی با هویت سعودی را پاره پاره می کنند، نشان می دهد.

 

بر اساس این گزارش، این تهدید داعش در واکنش به اقدام اخیر عربستان سعودی برای قرار دادن نام "حزب الله عربستان"، "جبهه النصره" و "داعش" در لیست سازمان‌های تروریستی صورت گرفته است.

 

عربستان سعودی ماه گذشته اخوان‌المسلمین مصر و چند گروه دیگر  از جمله، داعش و جبهه النصره را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد و همچنین به آن دسته از شهروندان خود که با این گروه‌ها همکاری می‌کنند هشدار داد.

 

بر پایه گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات عربستان سعودی گفته‌اند هر کس که به این سازمان‌ها کمک "اخلاقی یا مالی" بکند یا با آنها "همدردی نشان دهد" یا برای آنها "در رسانه‌ها یا شبکه‌های اجتماعی تبلیغ" کند با پیگرد قضایی روبرو خواهد شد.

 

به علاوه، دولت پادشاهی عربستان سعودی به آن دسته از شهروندان خود که در خارج از کشور در جنگ شرکت می‌کنند نیز التیماتوم داده است که دو هفته وقت دارند به کشور بازگردند.

 

دولت ریاض از تروریست های سوری که علیه بشار اسد، رئیس جمهور سوریه می‌جنگند نیز جانبداری می‌کند و این هشدار قبل از همه متوجه آن دسته از شهروندان سعودی است که در سوریه برای گروه‌های داعش و جبهه النصره می‌جنگند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-03-29 14:00

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
هرکه باد بکارد طوفان درو میکند
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید