کد مطلب: 

13635

گام نهایی گوگل برای ارتقای امنیت جی‌میل

گام نهایی گوگل برای ارتقای امنیت جی‌میل

گوگل پس از افشاگری‌های سال گذشته اسنودن به این نتیجه رسید که امنیت جی‌میل را باز هم ارتقا دهد. اکنون جی‌میل تنها از پروتکل HTTPS که اطلاعات را کدگذاری می‌کند قابل دسترسی است.

 

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، کمپانی گوگل با ارتقای امنیت سرویس ایمیل خود (جی‌میل) در صدد جلوگیری از خوانده شدن ایمیل‌های کاربران خود است. امری که از طرف ناظران رویارویی این کمپانی با آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) خوانده شده است.

 

پس از آن‌که سال گذشته یکی از کارکنان سابق آژانس امنیت ملی آمریکا٬ ادوارد اسنودن٬ اطلاعات مفصلی درباره چگونگی شنود ارتباطات آن‌لاین شهروندان اقصی نقاط جهان از سوی این آژانس منتشر کرد٬ شنودهای آن‌لاین شهروندان در سطحی گسترده مورد بحث قرار گرفت.

 

گوگل روز پنج‌شنبه (۲۰ مارس/ ۲۹ اسفند) اعلام کرد که از این پس جی‌میل همواره از پروتکل امن HTTPS استفاده خواهد کرد. گوگل از سال ۲۰۱۰ استفاده از پروتکل HTTPS را به صورت پیش‌فرض استفاده از جی‌میل درآورد ولی هنوز برای کاربران ممکن بود که این پروتکل را خاموش کرده و از HTTP استفاده کنند. از این پس استفاده از جی‌میل تنها از طریق پروتکل HTTPS ممکن خواهد بود و کاربران مجاز به استفاده از HTTP که ناامن و قابل نفوذ است نخواهند بود.

 

گوگل اعلام کرده است که ارتقای امنیت جی‌میل چیزی بود که این کمپانی پس از مشخص شدن اقدامات آژانس امنیت ملی آمریکا از تابستان گذشته در اولویت کار خود قرار داده بود. گوگل اعلام می‌کند که تعهدش به حفظ امنیت کاربران امری مطلق است و مدام در حال جستجو برای افزایش آن است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از دویچه وله، پروتکل HTTPS امکان دسترسی امن کاربر به اینترنت را فراهم می‌کند. فعالیت‌های کاربر بر این اساس کدبندی شده و دسترسی شخص ثالث به اطلاعات رد و بدل شده تقریباً غیرممکن است.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-03-23 07:53

افزودن دیدگاه جدید