کد مطلب: 

1340

شنود و سوء استفاده از خطوط تلفن تهرانی‌ها

شنود و سوء استفاده از خطوط تلفن تهرانی‌ها

معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا از دستگیری عامل شنود و سوء استفاده از خطوط تلفن تهرانی‌ها خبر داد و تاکید کرد: سوء استفاده از امکانات مخابراتی و دولتی و به خطر انداختن امنیت مخابراتی از طریق قاچاق صوت جرم تلقی شده و پلیس در صورت مواجهه با چنین اعمالی با عاملان این جرم برخورد قانونی و قاطع خواهد داشت.

 

به گزارش سیتنا از مهر، سرهنگ تورج کاظمی اظهار داشت: با ارسال پرونده‌ای مبنی بر شکایت شرکت زیرساخت علیه شخص یا اشخاص ناشناس در مورد انجام ترمینیشن (قاچاق صوت) ماموران تحقیقات خود را آغاز کردند. با انجام بررسی‌های تخصصی و فنی کارشناسان و ردیابی خطوط تلفن، آدرس مزبور شناسایی و با بررسی مشخص شد متهم با جاسازی pc و دستگاه تنور و سایر تجهیزات ترمینیشن بین کابل‌های تلفن اقدام به سرقت صوت می‌کرد.

 

وی ادامه داد: ماموران و کارشناسان، متهم را شناسایی و دستگیر کردند و در بازجویی از وی مشخص شد که با استفاده از چندین خط تلفن اقدام به ایجاد سایت غیرمجاز و قاچاق ترافیک وارده بین المللی کرده است.

 

معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا گفت: این‌گونه اعمال علاوه بر به خطر انداختن امنیت شبکه‌های مخابراتی برای هموطنانی که از این امکانات غیرمجاز بهره می‌برند، خطرات امنیتی نیز در پی خواهد داشت و تمامی تماس‌های آنها از طریق افراد دیگری پیگیری و حتی شنود می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: شهروندان باید برای ارتباطات خود حتما از امکانات سایت‌ها و شرکت‌های مجاز و معرفی شده از طریق شرکت مخابرات ایران استفاده کنند. 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-01-22 18:54

افزودن دیدگاه جدید