کد مطلب: 

13301

97 درصد ویروس‌ها در تلفن‌های اندرویدی

97 درصد ویروس‌ها در تلفن‌های اندرویدی

براساس نتایج تحقیقات ۹۷ درصد ویروس ها و بدافزارهای در تلفن های همراه باسیستم عامل اندروید دیده شده است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از وب سایت خبری Nex Web، مرکز تحقیقات اف.سکیور ( یک مرکز تحقیقاتی در آمریکاست که در زمینه امنیت اطلاعات فعالیت می کند )اعلام کرد که بزرگترین راه ورود بدافزارها به تلفن همراه از طریق نرم افزارهای کاربردی است این در حالی است که ضریب امنیت سیستم عامل اندروید بسیار پایین است.

 

بر اساس گزارش این مرکز تحقیقاتی، از سال ۲۰۰۰ میلادی تا ۲۰۱۳ سیستم عامل سیمبین نوکیا ۳۲ درصد و سیستم عامل اندروید ۶۵ درصد از توزیع بدافزارها را به عهده داشته اند. اما با توجه به کاهش استفاده از سیستم عامل سیمبین (شرکت نوکیا) و استفاده بیشتر از سیستم عامل اندروید به نظر می رسد که ورود ویروس ها و بدافزارها به تلفن های همراه بیشتر شده است.

 

به گزارش ایرنا، سیستم عامل آندروید سیستم عاملی است که امروزه برای دستگاه های تلفن همراه (موبایل) و گوشی های هوشمند کاربرد دارد و توسط بیش از ۳۰ کمپانی معروف پشتیبانی می شود. آندروید به معنای واقعی " باز” (Open) است، یعنی برنامه نویس می تواند از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کند. آندروید امکان استفاده از توابع داخلی گوشی تلفن همراه همچون شماره گیری، فرستادن پیام کوتاه (SMS ) با استفاده از دوربین گوشی را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند اپلیکیشن های قدرتمند و کاربردی برای کاربران بسازند.

 

این سیستم عامل بر اساس هسته سیستم عامل لینوکس توسعه یافته است؛ مدیریت و بهینه سازی حافظه، ارتباط با سخت افزار و سرویس های سیستم، امنیت، مدیریت پردازش ها و مدیریت منابع دستگاه موبایل را هسته لینوکس انجام می دهد و آندروید فقط لایه ای است که ارتباط میان کاربر و سیستم عامل را برقرار می کند. این لایه نرم افزاری به وسیله زبان برنامه نویسی جاوا پیاده سازی شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-03-08 19:07

افزودن دیدگاه جدید