کد مطلب: 

13236

یکپارچه سازی شبکه‎ی ثابت و سیار در مخابرات کلید خورد

یکپارچه سازی شبکه‎ی ثابت و سیار در مخابرات کلید خورد

در راستای یکپارچه سازی شبکه‎های مخابراتی ثابت و سیار کشور ، قرارداد فاز طراحی پروژه NOC + IPNI میان شرکت مخابرات ایران و شرکت KT کره جنوبی منعقد شد.

به گزارش خبرنگار سیتنا، در آئین امضای این قرار داد که با حضور مهندس پور رنجبر مدیر عامل و مهندس قنبریان معاون شبکه شرکت مخابرات ایران، همچنین نمایندگان شرکت KT برگزار شد، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، گفت: با آغاز فاز طراحی این پروژه تنها پنج درصد از آن محقق می‎شود و 95 درصد بقیه مربوط به فاز خرید و نصب تجهیزات است.

مهندس پور رنجبر افزود: یکپارچه سازی مخابرات ثابت و سیار ، برای هر دو شرکت مخابرات ایران و KT فرصت خوبی است؛ زیرا که بر این اساس می توان شبکه IP جدیدی را یکپارچه و با کیفیت در سراسر کشور به مشتریان عرضه کرد.

گفتنی است؛ پروژه NOC + IPNI در فاز نخست شامل ارزیابی و طراحی است و شرکت KT می‎بایست در این فاز که یک سال به طول می انجامد، پس از انجام تحلیل محیطی از وضع مخابرات، بهترین طرحی که می تواند مخابرات ایران را به استانداردهای بین المللی نزدیک کند، به همراه فهرست تجهیزات مورد نیاز ارایه کند.

هدف از اجرای این پروژه ، ایجاد بستر مناسب برای یکپارچه سازی شبکه مخابرات ایران، افزایش ظرفیت و کیفیت مطلوب و بهینه سازی شبکه های موجود است. بر این اساس، امکان طراحی سیستم کنترل مانیتورینگ متمرکز ، به منظور اعمال مدیریت یکپارچه تمامی اجزای شبکه ، فراهم می شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-03-05 11:38

افزودن دیدگاه جدید