کد مطلب: 

13172

در پی سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان؛ پهنای باند اینترنت در این استان دو برابر شد

در پی سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان؛ پهنای باند اینترنت در این استان دو برابر شد

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات، گفت: در پی سفر رییس جمهور به استان هرمزگان مقرر شد در بیش از صد روستای استان هرمزگان تا بیست و هفتم اردیبهشت ماه سال آتی همزمان با روز جهانی ارتباطات اینترنت پرسرعت واگذار شود.

به گزارش سیتنا، دکتر مرتضی براری گفت: با توجه به تاکیدات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارتباط رسانی به روستاها و مناطق محروم را جزء اولویت های این وزارت قرار داده ایم و بر همین اساس توسعه ICT و ارتباط رسانی به این استان را با جدیت بیشتری دنبال خواهیم کرد.

 

وی گفت: طی سفری که به همراه مدیران و مشاوران وزارت به استان هرمزگان صورت پذیرفت، جلساتی با نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران ارشد استانداری و مدیران شرکت ها و سازمان های تابعه این وزارت در بندرعباس برگزار شد و رسیدگی به برخی مسایل در اولویت قرار گرفت.

 

وی همچنین از دو برابر شدن پهنای باند اینترنت در این استان خبر داد و گفت: همزمان با سفر اخیر رییس جمهور به استان هرمزگان پهنای باند اینترنت در این استان به دو برابر افزایش یافت.

 

معاون وزیر ارتباطات همچنین از بازسازی کابل شبکه مسی شرکت مخابرات در استان هرمزگان، خبر داد و گفت: طی مذاکراتی که با مدیران شرکت مخابرات در این استان داشتیم قرار شد این مهم نیز جزء اولویت های این شرکت در هرمزگان قرار گیرد.

 

براری به حداقل رساندن مشکلات پوشش تلفن همراه در برخی از شهرها، جاده ها و مسیرهای ریلی و رفع مشکلات پهنای باند در جزایر چهارده گانه این استان را از دیگر دستاورد های سفر اخیر مدیران ارشد وزارت ICT به استان هرمزگان عنوان کرد.

 

دکتر براری گفت: به زودی 132 روستا در قالب پروژه USO دارای ارتباط تلفنی خواهند شد که بر همین مبنا تا پایان سال جاری ارتباط رسانی به 64 روستا تکمیل شده و 68 روستای دیگر نیز ظرف شش ماه آینده از امکانات ارتباطی بهره مند می شوند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-03-01 11:31

افزودن دیدگاه جدید