کد مطلب: 

12941

هشدار به کاربران مرورگر اینترنت مایکروسافت؛ حملات هکرها

اگر فکر می‌کنید با به‌روزرسانی مرورگر اینترنت مایکروسافت از حمله هکرها محفوظ هستید، سخت در اشتباهید چرا که به تازگی هکرها یک رخنه جدید در نسخه ۱۰ این نرم‌افزار یافته‌اند و از آن برای نصب بدافزار برروی کامپیوتر قربانیان استفاده کرده‌اند.

 

به گزارش سیتنا، همشهری آنلاین به نقل از The Wire نوشت: شرکت امنیت سایبر فایر‌آی با اعلام این خبر گفته جدیدترین رخنه امنیتی مرورگر اینترنت مایکروسافت به هکرها اجازه داده تا کاربران یکی از وب‌سایت‌های نظامی آمریکا را هک کنند. کاربران وب‌سایت سربازان کهنه‌کار جنگ‌های خارجی آمریکا که با استفاده از مرورگر IE به این وب‌سایت متصل شدند بدون اطلاع قربانی یک نرم‌افزار مخرب شده‌اند. کاربران کروم و فایرفاکس از این خطر در امان بوده‌اند.

 

دو گروه هکر به نام‌های Deputy Dog و Operation Ephemeral Hydra به عنوان طراحان این حمله معرفی شده‌اند.

 

این دو گرده بیش از این از طریق حفره‌های امنیتی مرورگر IE حملات دیگری را نیز طراحی کرده‌بودند. خبرگزاری رویترز پیشتر گزارش داده بود این دو گروه بیش از هزاران کامپیوتر در جهان را به ویروس و نرم‌افزار مخرب آلوده‌ کرده‌است.

 

سخنگوی شرکت مایکروسافت در واکنش به این خبر گفته‌است که مایکروسافت از وجود این حفره امنیتی اطلاع دارد و در حال بررسی برای رفع آن است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-02-17 20:43

افزودن دیدگاه جدید