کد مطلب: 

12837

کلاهبرداری با درج پیام‌های تبلیغاتی در سایت‌ها

کلاهبرداری با درج پیام‌های تبلیغاتی در سایت‌ها

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شیوه جدید کلاهبرداری درفضای مجازی خبرداد و گفت: فریب آگهی‌های تبلیغاتی در سایت‌ها و وبلاگ‌ها را نخورید.

به گزارش سیتنا، سرگرد علی عباسی کسانی ضمن بیان این خبر گفت: افراد سودجو با سوء استفاده از حسن اعتماد مردم با تبلیغات اینترنتی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

 

وی اضافه کرد: این‌گونه افراد با درج آگهی‌هایی مبنی بر فروش انواع تجهیزات از فرد قربانی تقاضای پرداخت وجه مورد نظر را دارند که پرداخت این پول معمولاً به صورت الکترونیکی و از طریق دستگاه‌های عابر بانک و یا به وسیله پرداخت اینترنتی صورت می‌گیرد.

 

رئیس پلیس فتای استان ایلام در ادامه با اشاره به اینکه فرد مبلغ مورد نظر را به حساب کلاهبردار کارت به کارت می‌کند و یا به وسیله روش‌های دیگر (تغییر زبان از فارسی به انگلیسی) رمز دوم فرد قربانی را تغییر داده و اقدام به برداشت وجه می‌کنند، خاطر نشان کرد: نهایتاً در این گونه کلاهبرداری‌ها یا تجهیزات برای فرد مورد نظر ارسال نمی‌شود و یا وسیله دیگری برای فرد ارسال می‌شود.

 

سرگردکسانی یکی دیگر از این روش‌های کلاهبرداری را به این صورت تشریح کرد و گفت: شخصی با آنها تماس می‌گیرد و عنوان می‌کند همان وسیله را با قیمت ارزانتر می‌تواند به وی بدهد کافی است که مبلغ را به شماره کارت وی واریز کند پس از واریز وی یک جعبه خالی می‌فرستد و شماره همراه خود را خاموش می‌کند و تمامی اطلاعاتی را که به فرد قربانی داده مثل اسم و کدملی و ... جعلی بوده و در نتیجه دیگر پاسخگوی فرد قربانی نخواهد بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-02-13 14:04

افزودن دیدگاه جدید