کد مطلب: 

12817

عرضه بلیت‌های مازاد جام جهانی از 21 اسفند در سایت فیفا

عرضه بلیت‌های مازاد جام جهانی از 21 اسفند در سایت فیفا

عضو کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال، آمار ثبت نام بلیت بازی‌های تیم ملی ایران مقابل سه تیم نیجریه، آرژانتین و بوسنی را در جام جهانی اعلام کرد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، به دنبال اتمام مهلت ثبت نام برای بلیت‌های جام جهانی، محمد درخشان درباره آمار ثبت نام این بلیت‌ها گفت: مهلت ثبت نام برای بلیت‌های جام جهانی به پایان رسید و البته روز 21 بهمن، در حالیکه فیفا به فدراسیون فوتبال تا ساعت 12 ظهر فرصت داده بود اما بازهم با تقاضای فدراسیون فوتبال، در یک نوبت تا ساعت 16:30 و در نوبت دیگر تا ساعت 19:30 فرصت را برای کسانی که به صورت حضوری به کمیته بازاریابی آمده بودند تمدید کردیم اما فیفا دیگر از ساعت 19:30 به بعد تاریخ را تمدید نکرد تا فرصت ثبت نام به پایان برسد و به هیچ وجه تمدید نشود.

 

وی ادامه داد: همانطور که در کنفرانس مطبوعاتی هم آمار ثبت نام بلیت‌ها را اعلام کرده بودم، امروز هم بد ندیدم تا  در پایان مهلت ثبت نام، آمار نهایی ثبت نام را اعلام کنم. در بازی ایران-نیجریه سهمیه فدراسیون فوتبال ایران 1840 بلیت بود که ایرانی‌های سراسر جهان 1228 بلیت را خریداری کرده‌اند و 612 بلیت مازاد ماند. البته درباره بلیت‌های مازاد باید بگویم که بلیت‌های مازاد در اختیار فیفا قرار می‌گیرد و فیفا آنها را به فروش می‌رساند. سهمیه بلیت درجه اول 100 عدد بود که 904 نفر برای آن ثبت نام کردند. سهمیه بلیت درجه دو 435 عدد بود که 138 نفر متقاضی ثبت نام بوده اند و این کار را انجام داده‌اند. سهمیه بلیت درجه سوم هم 1035 بلیت بود که 186 نفر برای خرید این بلیت ثبت نام کرده‌اند.

 

درخشان با اشاره به اینکه قرعه کشی برای بلیت درجه اول چگونه صورت می‌گیرد گفت: برای بلیت‌های سطح یک یا همان درجه اول، فیفا قرعه کشی را انجام می‌دهد و بر این اساس که همه ثبت نام کنندگان اعلام کرده‌اند که در صورت برنده نشدن در این قرعه کشی به محل بلیت‌های درجه دو و سوم می‌روند، قرعه کشی را انجام می‌دهد. به عنوان مثال در همین بازی ایران-نیجریه، 904 نفر برای جایگاه 100 نفره درجه اول ثبت نام کرده‌اند که پس از قرعه کشی، 804 نفر مازاد می‌مانند. درواقع برای رسیدن به جایگاه درجه اول در این بازی از هر 9 نفر، یک نفر شانس برنده شدن دارد. 804 نفری که باقی می‌مانند برای رفتن به جایگاه درجه دوم هم قرعه کشی می‌شوند.

البته در بخش بلیت‌های درجه دو که سهمیه ایران 435 نفر بوده، 138 نفر ثبت نام کرده‌اند که باقی مانده این جایگاه یعنی 297 جای خالی بین 804 نفر قرعه کشی می‌شود. باقی مانده این قرعه کشی به جایگاه سوم می‌روند که احتیاجی به قرعه کشی ندارد چرا که از 1035 نفر، 186 نفر ثبت نام کرده اند و 849 بلیت باقی می‌ماند که باقی مانده در این جایگاه‌ها جا می‌گیرند و کسی بدون بلیت نمی‌ماند. در دو بازی دیگر هم سهمیه‌ها به نحوی است که پس از قرعه کشی کسی بدون بلیت نخواهد ماند.

 

عضو کمیته بازاریابی درباره آمار فروش بلیت های بازی ایران-آرژانتین هم گفت: 3292 بلیت به فدراسیون فوتبال ایران اختصاص پیدا کرده که 1670 بلیت به فروش رفته و 1613 بلیت مازاد باقی مانده که در اختیار فیفا قرار گرفته است. برای بلیت‌های درجه اول که سهمیه اش 100 بلیت بود 1181 نفر ثبت نام کرده‌اند که از هر 11 نفر یک نفر شانس برنده شدن در این جایگاه را دارد. برای بلیت درجه دوم که سهمیه فدراسیون 798 بلیت بود، 195 نفر ثبت نام کرده و برای بلیت های درجه سه از 2394 بلیت سهمیه، 303 نفر ثبت نام کرده‌اند که مازاد قرعه کشی بلیت‌های سطح اول به دو جایگاه می‌رسد.

 

وی درباره آمار بلیت‌های بازی ایران و بوسنی هم گفت: از 2748 بلیتی که به فدراسیون فوتبال ایران اختصاص پیدا کرده 1162 بلیت ثبت نام شده و 1586 بلیت مازاد شده است. از سهمیه 100 تایی بلیت‌های درجه یک، 864 بلیت نفر ثبت نام کرده‌اند، از 662 سهمیه درجه دو بلیت‌ها، 130 نفر و از 1986 بلیت درجه سوم 168 نفر ثبت نام کرده اند. مازاد سهمیه درجه یک از طریق قرعه کشی به بلیت های درجه دو و سه اختصاص می یابد.

 

عضو کمیته بازاریابی آمار کلی را به این شرح اعلام کرد: در مجموع 4069 بلیت برای سه بازی ثبت نام شده و 3811 بلیت مازاد توسط فیفا بازپس گرفته شده است. این آمار را فیفا اعلام کرده و مربوط به همه ایرانیان سراسر جهان است که از طریق فیفا و سایت فدراسیون فوتبال ثبت نام کرده‌اند. اگر در نظر بگیریم که همه 4069 ثبت نام برای سه بازی بوده است به طور تقریبی هر بازی 1356 نفر بیننده بازی تیم ملی مقابل حریفان خواهند بود. البته ایرانی‌ها برای بازی‌های مراحل دیگر هم ثبت نام کرده‌اند.به عنوان نمونه برای بازی فینال جام جهانی 13 ایرانی بلیت ثبت نام کرده‌اند. البته ثبت نام‌هایی هم برای دیدار مراحل حذفی از یک شانزدهم تا یک هشتم و یک چهارم و نیمه نهایی داشته‌ایم که آنها زیر 20 ثبت نام بوده است و البته جزو آمار ایرانی‌ها محسوب نمی‌شود چرا که مشخص نیست ایران در این مراحل حضور داشته باشد.

 

درخشان درباره کسانی که هنوز ثبت نام نکرده‌اند گفت: با توجه به اینکه روز چهارشنبه 21 اسفند 92 صندلی افراد ثبت نام کننده مشخص می‌شود، سایت فیفا از ساعت 12 ظهر 12 مارچ 2013 برابر با چهارشنبه 21 اسفند 92 دوباره برای ثبت نام و خرید بلیت‌ها بازمی‌شود. البته این بار ثبت نام و خرید برای بلیت‌های مازاد تنها از طریق سایت فیفا و برای کسانی که کارت‌های اعتباری  بین المللی دارند میسر می‌شود و ثبت نام از طریق کمیته بازاریابی میسر نیست چرا که برای فدراسیون ها مهلت ثبت نام چهارشنبه هفته گذشته به پایان رسیده بود و برای فدراسیون فوتبال ایران این مهلت تا ساعت 19:30 روز دوشنبه 21 بهمن 92 تمدید شد و به پایان رسید. اولویت ثبت نام در این مرحله برای کسانی است که زودتر ثبت نام کنند و فیفا تا زمانی که همه بلیت‌های مازاد به فروش برسد، خرید را  باز می‌گذارد. پیش بینی می شود که خرید بلیت مازاد چند ساعت بیشتر طول نکشد.اما کسانی که ثبت نام نکرده‌اند این فرصت و شانس دارند که از این طریق هم بلیت ها را بخرند اما تاکید می کنم که این خرید فقط از طریق سایت فیفا مقدور است.

 

وی ادامه داد: 9 اسفند 92 فیفا نتایج قرعه کشی را اعلام می کند و پرداخت هزینه بلیت‌ها آغاز می شود.10 اسفند صندلی‌ها اعلام می‌شود و 24 اسفند 92 چاپ بلیت‌ها به انجام می‌رسد. اردیبهشت 93 توزیع بلیت‌ها آغاز می‌شود. البته فدراسیون فوتبال به محض اعلام شدن نام برنده‌ها آنها را اعلام می‌کند تا برای پرداخت پول اقدام کنند.

 

درخشان درباره اینکه چرا همه بلیت‌های بازی‌های ایران به فروش رفته نرفته است گفت: هزینه‌های سنگین سفر به برزیل باعث شده تا طرفداران تیم ملی نتوانند به صورت چشمگیری برای بازیهای ایران ثبت نام کنند. البته در این راه عوامل دیگری هم دخیل بود. اینکه عدم توجه علاقمندان به مسیر این ثبت نام بود که باعث شد روز آخر ثبت نام عده زیادی برای ثبت نام به کمیته بازاریابی هجوم بیاورند. درحالی که همه چیز به صورت شفاف در سایت فیفا و سایت فدراسیون فوتبال به لاتین و فارسی نوشته شده بود و مسیر ثبت نام به راحتی مشخص شده بود، اما برخی به جای استفاده از منابع موثق و گرفتن اطلاعات از این منابع به شایعات و شنیده‌های پراکنده توجه می‌کردند. برخی فکر می‌کردند که اگر تا این تاریخ ثبت نام نکنند، می‌توانند بلیت‌ها را در برزیل بگیرند یا به همراه تورهایی که به برزیل می‌روند بلیت‌ها را  دریافت کنند. اما اصلا چنین چیزهایی صحت ندارد و هنوز هم فدراسیون آژانس مورد نظرش را برای رفتن به برزیل انتخاب نکرده است. بدون بلیت بازیها گرفتن ویزا هم کار آسانی نیست و ویزا برای کسانی که بلیت بازی را  دارند صادر می شود. در هر حال موضوع آژانس ها موضع تعیین کننده ای نیست و بحث حمل و نقل مهم است که توسط یک آژانس انجام می شود، اما اگر بلیت بازی در اختیار نباشد، دیدن بازی در ورزشگاه هم میسر نمی شود.

 

درخشان در پایان گفت: همانطور که در اول گفت و گویم اعلام کردم، مهلت ثبت نام برای بلیت‌های جام جهانی به پایان رسیده و البته روز 21 بهمن، در حالیکه فیفا به فدراسیون فوتبال تا ساعت 12 ظهر فرصت داده بود اما بازهم با تقاضای فدراسیون فوتبال، در یک نوبت تا ساعت 16:30 و در نوبت دیگر تا ساعت 19:30 فرصت را برای کسانی که به صورت حضوری به کمیته بازاریابی آمده بودند تمدید کردیم اما فیفا دیگر از ساعت 19:30 به بعد تاریخ را تمدید نکرد تا فرصت ثبت نام به پایان برسد و به هیچ وجه تمدید نشود. در هر حال کسانی که می‌خواستند به برزیل بروند اما کارت‌های اعتباری بین المللی نداشتند و برای ثبت نام از طریق فدراسیون فوتبال اقدام نکردند، شانس دیدن بازی‌های ایران را از دست دادند و در حالیکه می‌توانستند برنده بلیت‌های بازی ها باشند، حالا باید از طریق تلویزیون سه بازی را ببینند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-02-12 13:51

افزودن دیدگاه جدید