کد مطلب: 

12398
سازمان لیگ سهمی از درآمد 42 میلیارد تومانی اپراتورهای تلفن همراه نداشته است

نایب رییس فدراسیون فوتبال و رییس سازمان لیگ فوتبال گفت: هیچ مبلغی از درآمد 42 میلیارد تومانی در دو سال قبل اپراتورهای تلفن همراه به این سازمان به عنوان متولی و مالک این سامانه پرداخت نشده است.

به گزارش سیتنا به نقل از ایرنا، مهدی تاج روز سه شنبه در همایش ˈ6090 تنها سامانه رسمی مخابراتی فوتبال ایرانˈ با مدیران باشگاه های لیگ دسته یک که در آکادمی ملی المپیک برگزار شد، گفت: ما وارد سامانه ای شده ایم که 42 میلیارد تومان در دو سال قبل برای اپراتورهای تلفن همراه درآمدزایی داشته اما هیچ مبلغی از این در آمد به سازمان لیگ فوتبال که متولی و مالک این سامانه است، پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: در واقع به نوعی عده ای مالخر، این سامانه را خریده و فروخته اند.

تاج گفت: یکی از مسایلی که در سال های آینده کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) از ما سوال خواهد کرد این است که ما چرا درآمدزایی مناسبی نداریم و بیش از 50 درصد درآمدهای باشگاه ها از سوی دولت تامین می شود.

رییس سازمان لیگ فوتبال ادامه داد: بسیار بد است که امروز تمام باشگاه های ما با مشکل جدی مالی روبرو هستند و مدیران به جای آنکه به فکر برنامه ریزی باشند، از صبح تا شب باید به دنبال پول در آوردن باشند.

تاج گفت: صنعت فوتبال ششمین صنعت پرسود دنیا به حساب می آید اما با تصمیم های غلط، این صنعت پول ساز را تبدیل به یک صنعت ورشکسته در ایران کرده اند.

وی تصریح کرد: به غیر از سامانه 6090 ما باید روی بحث تبلیغات محیطی و حق پخش تلویزیونی کار کنیم تا از این راه فوتبال ما قدرتمند شود و به تعطیلی کشیده نشود.

تاج با اشاره به تغییرات انجام شده درقوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دادن سهمیه به کشورها جهت حضور در لیگ قهرمانان آسیا گفت: مسئولان ای اف سی قصد دارند کشورهای حاضر در لیگ قهرمانان آسیا را از 16 به 24 کشور افزایش دهند.

وی افزود: قرار است به جای بررسی 11 ماده تنها 6 ماده را بررسی کنند که ما خوشبختانه در هر 6 مورد بسیار خوب عمل کرده ایم .

تاج افزود: قراراست به جای دادن چهارسهمیه مستقیم ،سه سهمیه مستقیم- یک سهمیه پلی آف،دو سهمیه مستقیم - دو سهمیه پلی آف و یک سهمیه مستقیم - سه سهمیه پلی آف بدهند که فکر نمی کنم در این مسئله متضرر شویم.

تاج افزود: قرار است فردا با مسوولان شرکت ایرانسل برای ثبت رسمی قرارداد سامانه مخابراتی 6090 جلسه برگزار کنیم.

وی ادامه داد: آنها از این پس فعالیت پیامکی فوتبال خود را زیر نظر ما ادامه می دهند و اگر نخواهند قبول کنند دیگر این اجازه را نخواهیم داد.

تاج تصریح کرد: روز گذشته همراه کفاشیان به مجلس شورای اسلامی رفتیم که در خصوص حق پخش تلویزیونی و وضعیت باشگاه ها گزارشی به نمایندگان ارائه کنیم.

تاج تاکیدکرد:شخصا موافق ورود مجلس به بحث فوتبال هستم.امسال سعی کردیم در مورد حق پخش تلویزیونی از سال های گذشته سریع تر عمل کنیم و در بهترین زمان نظرات خود را به کمیسیون تلفیق اعلام خواهیم کرد.

تاج گفت: قرارداد 3 ساله ما با صدا وسیما امسال به پایان می رسد و برای 3 سال آینده قراردادی خواهیم بست که به سود فوتبال باشد.

وی ادامه داد: بطور مثال سازمان صدا وسیما اگر علاقمند به پخش مسابقات لیگ برتر است باید بداند که ما هم دوست داریم لیگ یک پخش شود.

تاج بااشاره به بحث کپی رایت گفت: خوشبختانه مجلس می گوید قانون کپی رایت در ایران وجود دارد و باید راهکارهای آن را مورد بررسی قرار دهیم.

تاج در پایان درخصوص فساد در سازمان لیگ گفت: مسئله را به شدت پیگیری می کنم و اگر این موضوع صحت داشته باشد با فرد خطاکار به شدت برخورد می شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-22 14:30

افزودن دیدگاه جدید