کد مطلب: 

12395

محورهای علمی و برنامه های کلیدی رویداد جامع رایانش ابری ایران تشریح شد

کمیته اجرایی رویداد جامع رایانش ابری و مجازی سازی ایران به تشریح محورها و موضوعات ، اهداف و برنامه های کلیدی cloudtech پرداخت.
به گزارش سیتنا به نقل از ستاد اطلاع رسانی cloudtech ، در کنار آگاهی بخشی و آینده نگاری در حوزه زیرساخت های فناوری اطلاعات و پردازش اطلاعات به مدیران، به اشتراک گذاری دانش حرفه ای و ناب برای متخصصان در دستور کار علمی این رویداد بزرگ قرار گرفت. 
بنابراین گزارش ، این در حالی است که تغییرات جدید در راه حل ها و فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی، در سالهای اخیر سرعت فزآینده ای داشته و در کشور ما نیز شتاب مناسبی برای حضور در عرصه فناوری اطلاعات مشاهده می شود. 
این گزارش می افزاید، رویداد جامع رایانش ابری و مجازی سازی ایران ، شامل بخشهای مختلفی از جمله سخنرانی کلیدی- کنفرانس (ارائه مقاله)- کارگاههای تخصصی- نشست های مدیریتی- نمایشگاه تخصصی- و نمایش محصولات فناورانه است. 
بررسی راهکارها و دستاوردهای نوین در عرصه ذخیره سازی اطلاعات و پردازش اطلاعات ، مورد کاوی و ارائه مدل های موفق بین المللی و نمونه های موفق ملی، انتقال تجربیات در خصوص تکنولوژی های مجازی سازی و فناوری ابری ایران ، بررسی امکان استفاده از فناوری ابری در صنعت و دولت الکترونیک و مدلهای آن، خاص سازی دانش مختصصان ، عرضه آخرین دستاوردها، تجهیزات و دانش فنی در قالب نمایشگاه تخصصی، ایجاد بستری برای ورود نیروهای جوان به حوزه فناوریهای ابری و معرفی شرکتهای برتر در حوزه فناوری ابری در کشور به عنوان اهداف برگزاری رویداد کلاودتک از سوی کمیته اجرایی معرفی شدند.
بنابراین گزارش ، محورهای علمی و موضوعات رویداد کلاودتک نیز به این شکل تشریح شد: آینده رایانش ابری در ایران و جهان، پیشگامان رایانش ابری و بررسی مدلهای موفقیت آنها، استفاده از رایانش ابری در ارائه خدمات دولتی و بهبود صنعت ، استراتژی مهاجرت به رایانش ابری در سازمان ، آشنایی با انواع تکنولوژی های مجازی سازی و راه اندازی آنها، مدیریت فناوری ابری و امنیت اطلاعات در ابرها .
به گزارش ستاد اطلاع رسانی cloudtech ، این رویداد در کارگروه ساماندهی همایش های ایران به صورت رسمی ثبت شده است و گواهینامه شرکت کنندگان مورد تایید معاونت سرمایه های انسانی ریاست جمهوری خواهد بود. 
نخستین رویداد جامع رایانش ابری و مجازی‌سازی ایران با عنوان CloudTech طی روزهای 6 و 7 بهمن ماه 92 با شعار "رایانش ابری، زیرساخت توسعه" و با هدف فرهنگ‌سازی کلان و بسترسازی تخصصی در کشور در حوزه رایانش ابری ، در مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‌شود.
این رویداد بزرگ برای نخستین بار در ایران و با همکاری سازمان های دولتی و دانشگاه های معتبر کشور برگزار می شود.
وب‌سایت رویداد در آدرس اینترنتی: http://cloud-tech.ir در دسترس علاقه مندان است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-22 13:40

افزودن دیدگاه جدید