کد مطلب: 

12369
امکانات لوکس در مادربوردهای دو لوکس ایسوس
امکانات لوکس در مادربوردهای دو لوکس ایسوس

ایسوس به عنوان بزرگترین تولید کننده مادربورد در دنیا، از طیف گسترده ای از محصولات در این زمینه برخوردار است؛ به طوریکه می توان برای هر نوع نیاز کاربران، یک مادربورد از ایسوس در نظر گرفت. پس از عرضه چیپ ست موفق Z87 از سوی اینتل ،ASUS نیز مدل های مختلفی را بر پایه این چیپ ست تولید نموده است.

 

به گزارش سیتنا، یکی از مدل های محبوب ایسوس در هر سری از مادربورد های تولیدی این شرکت Deluxe می باشد. اما امسال ایسوس سنت شکنی نموده و 3 نمونه از مادربورد  Deluxe  را معرفی نموده است که هر کدام  از ویژگی های  متفاوتی نسبت به یکدیگر برخوردار می باشند.

 

Z87-Deluxe دارای امکانات و قابلیتهای خوبی برای ارائه کارایی مناسب در پردازش های مختلف است. ایسوس در این مادربورد از قابلیت Dual Intelligent Processor 4 استفاده کرده است که امکان مدیریت چهار قابلیت Digi+ Power، TPU، Fan Xpert 2 و EPU را با استفاده از یک کلیک به کاربر می‌دهد و با این روش امکان زدن چهار هدف را تنها با یک کلیک در یک زمان را به کاربر می‌دهد.

 

اما مادربورد Z87-Deluxe/Dual  نخستی مادربورد سری Z87 دنیا بود که توانست گواهی استفاده از دو Thunderbolt برروی یک بورد  را از  اینتل دریافت نماید. در واقع پورت Thunderbolt  دو برابر سریعتر از USB 3.0 می باشد و پهنای باند آن برابر با 10Gbps می باشد، که می‎توان به هر پورت 6 عدد درایو ذخیره سازی اطلاعات و یک مانیتور متصل نمود. البته این رقم برای Z87-Deluxe/Dual برابر می باشد، یعنی می توان همزمان 12 درایو ذخیره سازی اطلاعات و 2 مانیتور رو همزمان به دو پورت متصل نمود و از پهنای باند فوق العاده 20Gbps برخوردار بود. همچنین وجود این دو پورت به همراه   DisplayPort   کاربران را قادر خواهد ساخت تا 3 تصویر مجزا با کیفیت Ultra HD 4K را تجربه نمایند.

 

مادربورد Z87-Deluxe/Quad نیز دارای امکاناتی همانند دو مدل قبل می باشد. تنها تفاوت این مدل بهره مندی از استاندارد Thunderbolt 2 می باشد. در واقع این مادربورد اولین در دنیا می باشد که این گواهی را از اینتل دریافت نموده است. این استاندارد نسبت به نسل پیشین خود از 2 برابر پهنای باند بیشتر(40Gbps) بهره می برد.

 

اما این تمام ماجرا نیست چون ایسوس در این محصولات از یک کارت‌شبکه 802.11ac دو بانده با آنتن خارجی استفاده کرده است که این موضوع امکان اتصال و انتقال اطلاعات به محصولات متنوع را به این مدل ها می‌دهد. این کارت شبکه امکان انتقال اطلاعات با سه برابر سرعت کارت شبکه 802.11n را فراهم می‌کند.

 

برای بهبود کارایی و امکان مدیریت بهتر ایسوس از نسل جدید بایوس UEFI خود در این محصولات استفاده کرده است  که امکان مدیریت و حتی ذخیره پروفایل‌ها اورکلاک و دیگر موارد براحتی فراهم نموده است.

 

از دیگر امکانات موجود در این بوردها می‌توان به قابلیت‌های USB3.0 Boost که باعث افزایش سرعت انتقال انتقال تا 170 درصد در مقایسه با USB3 می‌شود، AI Suite نسخه 3 برای مدیریت مادربورد و قطعات، Direct Key برای ورود آسان به بایوس بدون نیاز به بایوس بدون زدن دکمه Del، قابلیت 5X Protection برای محافظت بیشتر از مادربورد و وجود خروجی‌های تصویر مانند Display Port، HDMI و Mini Display Port اشاره کرد. در مجموع این سه مدل یک محصول ایده آل برای کاربردهای امروزی است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-21 15:06

افزودن دیدگاه جدید