کد مطلب: 

12359

آغاز لغو تحریم‌ها در بازار آی‌تی بی‌تاثیر است!

رئیس اتحادیه صنف رایانه تهران آغاز لغو تحریم‌ها از امروز و کاهشی شدن قیمت دلار را بر کاهش قیمت‌ها در بازار IT بی‌تاثیر خواند و گفت: تنها اگر دلار به زیر 2500 تومان برسد، شاهد تغییر اساسی در بازار IT خواهیم بود.

 

به گزارش سیتنا، سید مهدی میرمهدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که با توجه به آغاز لغو تحریم‌ها از امروز و کاهشی شدن قیمت دلار، پیش‌بینی بازار IT چیست، گفت: در حالت کلی به دلیل رکود بازار و افزایش هزینه‌های جانبی از جمله ترخیص کالا و ارزش‌افزوده، این نوسانات ارز نمی‌تواند بر بازار IT تاثیر چشمگیری داشته باشد.

 

رئیس اتحادیه صنف رایانه تهران افزود: زمانی کالا با دلار 1226 وارد می‌شد که پس از ایجاد اتاق مبادلات ارزی، دلار به قیمت اتاق مبادلات عرضه می‌شد و تعرفه گمرکی نصف شد.

 

وی ادامه داد: اندکی بعد با حفظ دلار اتاق مبادلات، تعرفه گمرکی بار دیگر به تعرفه نخست افزایش پیدا کرد و اگر این تغییرات رخ نمی‌داد؛ شاید انتظار کاهش قیمت امروز در نتیجه کاهش قیمت دلار، قدری برآورده می‌شد.

 

میر مهدی تاکید کرد: این میزان نوسان دلار تاثیری در قیمت‌ها در بازار IT نمی‌تواند داشته باشد؛‌ تنها اگر دلار به زیر 2500 تومان برسد، به یقین شاهد تغییر اساسی در بازار IT خواهیم بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-21 06:59

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
افرین بر این ثابت قدمان! اون موقع که گران میکردن اجازه لازم نبود اما حالا که میخواد ارزان بشه مجوز و لغو تحریم و ... نیازه!!ادم باید همیشه تو این کشور قانون مدار باشه اره برادر:|
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید