کد مطلب: 

12333

نخستین تلفن همراه ضد جاسوسی جهان ساخته شد

نخستین تلفن همراه ضد جاسوسی جهان ساخته شد

یک شرکت سازنده تلفن همراه اعلام کرد که بزودی نخستین تلفن هوشمند ضد جاسوسی جهان را رونمایی می کند.

 

به گزارش سیتنا، این رویداد پس از افشاگری ادوارد اسنودن مشاور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مورد شنود رادیویی مکالمات مسوولان عالی رتبه کشورها توسط نهادهای جاسوسی این کشور مورد توجه قرار گرفته است.
 

ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، نوشت: دو شرکت سایلنت سیرکل (Silent Circle) آمریکا و گیکسفون (Geeksphone) اسپانیا نخستین تلفن همراه ضد جاسوسی را به بازار عرضه می کنند.

 

سازندگان این تلفن همراه که بلک فون نام دارد مدعی هستند سرویس های اطلاعاتی و هکرها به هیچ عنوان نمی توانند به محتوی مکالماتی که با این تلفن صورت می گیرد، دسترسی پیدا کنند.

 

مایک جانک رییس سایلنت سیرکل در این باره گفت: شرکت او حتی پیش از آنکه ادوارد اسنودن مشاور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا ˈان اس ایˈ افشای اسناد محرمانه مربوط به جاسوسی آمریکا را فاش کند، روی این تلفن کار می کرد.

 

این تلفن همراه به کاربران امکان برقراری ارتباط از طریق تصویر، پیامک یا مکالمه صوتی را در شبکه های آی پی به شیوه رمزگذاری شده می دهد.

 

همچنین این بلک فون به سیستم عامل پراویت مجهز شده است که نمونه تغییر داده شده اندروید گوگل است.

 

به گفته سازندگان این تلفن همراه همه ویژگی های یک تلفن هوشمند را دارد، با این تفاوت که در صورتی که کاربر با آن وارد گوگل شود و به جستجو در اینترنت بپردازد، گوگل هویت او را تشخیص نمی دهد.

 

سازندگان این دستگاه امیدوار هستند میلیون ها دستگاه از این تلفن همراه جدید را به فروش برسانند.

 

این تلفن همراه قرار است 24 فوریه 2014 (5 اسفند 92) در کنگره جهانی موبایل در بارسلون اسپانیا رونمایی شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-19 20:05

افزودن دیدگاه جدید