کد مطلب: 

12287

اذعان معاون وزیر خارجه آمریکا به ارتباط تلفنی و ایمیلی با مقامات ایرانی

اذعان معاون وزیر خارجه آمریکا به ارتباط تلفنی و ایمیلی با مقامات ایرانی

ویلیام برنز معاون وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با المانیتور اظهار داشت:‌ تیم ایرانی که با انها رو برو هستیم به شدت متبحر،‌ حرفه ای و سرسخت است و در موضوع منافع ملی ایران مصمم عمل می کند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از انتخاب، این دیپلمات باتجربه آمریکایی گفت که مذاکره کنندگان دو کشور تلفنی و ایملی با هم در تماس بوده اند.

 

وی در خصوص توافق نهایی بین ایران و 1+5 گفت: هیچ توهمی در مورد چالش پیشرو نیست. اما مسائلی که در مذاکرات آینده وجود دارد بسیار پیچیده است.

 

برنز ادامه داد: حقیقت آن است که اگر ایران می خواهد نشان دهد، نفعی در سلاح هسته ای ندارد، ما و رئیس جمهور روشن ساخته ایم که با برنامه هسته ای صلح امیز مشکلی نداریم، بنابراین توافق امکان پذیر است.

 

این دیپلمات بلندپایه آمریکایی در مورد کاهش تنش ها بین تهران و واشنگتن بیان داشت: دو دولت همچنان اختلافات گسترده ای جدا از مسئله هسته ای دارند.

 

معاون وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: مسلما در طول زمان،  شما با پتانسیل زیادی در خصوص تمایل شهروندان ایران برای ارتباط بیشتر با باقی جهان و جامعه امریکا مواجه می شوید.

 

وی اضافه کرد: فکر می کنم که دو کشور تجربه های بدی از یکدیگر در روابط سیاسی دارند و از بین بردن تمام این اختلافات زمان بر است و سعی و کوشش زیادی می طلبد.

 

ویلیام برنز در پاسخ به سئوالی در مورد نقش دپلماسی پنهانی در بازگشایی کانال روابط ایران و امریکا گفت:  در عصر توییتر و  ایمیل  دیپلماسی محرمانه کار سخت و دشواری است.

 

این دپیلمات بلندپایه آمریکایی افزود: زمانیکه به دیدار جان کری و ظریف و تماس تلفنی روسای جمهور دو کشور فکر می کنید،‌در می یابید که دیگر ارتباطات دوجانبه و تعامل مقامات ایران و امریکا شوکه کننده و تعجب اور نیست. تا همین چندین ماه پیش، برای بسیاری از افراد تصور چنین چیزی خیلی سخت بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-17 09:52

افزودن دیدگاه جدید