کد مطلب: 

12281

افشای نحوه‎ی جاسوسی از کامپیوترهایی که به اینترنت هم وصل نیستند!

افشای نحوه‎ی جاسوسی از کامپیوترهایی که به اینترنت هم وصل نیستند!

آژانس امنیت ملی آمریکا، فن‌آوری محرمانه‌ای در اختیار دارد که امکان آن را می‌دهد تا از کامپیوترهایی که به اینترنت وصل نیستند هم جاسوسی کند.

 

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از اسناد ادوارد اسنودن، افشاگر اطلاعات محرمانه دولت آمریکا، نوشته است که این آژانس صد هزار دستگاه کامپیوتر را به فرستنده‌های رادیویی کوچکی مجهز کرده بود تا اطلاعات موجود در آنها را به دست آورد.

 

این روزنامه گفته است که در استفاده از این روش، ارتش روسیه، چین و کارتل‌های مواد مخدر از جمله اهداف آژانس امنیت ملی آمریکا بوده‌اند.

 

قرار است باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه، ۱۷ ژانویه در باره فعالیت‌های آژانس امنیت ملی آمریکا که مایه نگرانی‌هایی شده است، سخنرانی کند.

 

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع خود گفته است که اوباما در سخنرانی خود از برقراری محدودیت‌هایی در زمینه فعالیت‌های این آژانس خبر خواهد داد. اوباما همچنین فردی را برای عضویت در نشست‌های اطلاعات محرمانه معرفی خواهد کرد که حامی منافع مردم باشد.

 

همچنین قرار است نظارت‌های دقیق‌تری بر فعالیت‌های جاسوسی خارجی نهادهای آمریکایی صورت گیرد.

 

نیویورک تایمز نوشته که آژانس امنیت ملی آمریکا با نصب تخته مدار یا کارت‌های یو اس بی در کامیپوترها، این امکان را می‌یافت تا با استفاده از امواج رادیویی ارسالی، اطلاعات موجود در کامپیوترها را بی آنکه به اینترنت وصل باشند به دست آورد.

 

این فن‌آوری اگرچه پدیده جدیدی نیست اما تا کنون خبری در مورد استفاده از آن توسط سرویس‌های جاسوسی آمریکا منتشر نشده بود.

 

آژانس امنیت ملی آمریکا در واکنش به این خبر گفته است که هدف های مورد نظر، در خاک آمریکا نبودند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-16 21:10

افزودن دیدگاه جدید