کد مطلب: 

1228

سردار جلالی: تهدیدهای مطرح برای حوزه‌ی MMS مباحث اخلاقی است

سردار جلالی: تهدیدهای مطرح برای حوزه‌ی MMS مباحث اخلاقی است

رییس سازمان پدافند غیرعامل به ستاد اطلاع رسانی دومین کنفرانس بین المللی شهروندالکترونیک و تلفن همراه، گفت: به طور جدی از کنفرانس حمایت کرده و به تامین مباحث زیرساختی، امنیتی و دفاع سایبری موضوع مورد بحث در خصوص موبایل ICT خواهیم پرداخت.

 

به گزارش سیتنا، سردار جلالی با اشاره به اهمیت حوزه شهروندی و استقرار امنیت برای افراد جامعه در دنیای امروز و فضای مجازی، تصریح کرد: با توجه به رشد و گسترش فناوری های نوین و فناوری اطلاعات و ارتباطات فرصت های موجود و پیش روی شهروندان الکترونیک و همراه اگر با امنیت همراه نباشد و پیش بینی های لازم در این خصوص صورت نگیرد تهدید بزرگی برای جامعه اطلاعاتی کشورها خواهد بود.

 

وی با اشاره به اولویت‌های مورد نظر سازمان پدافند غیرعامل در سیاست های فعالیتی این سازمان، گفت: حوزه شهروندی و برقراری امنیت برای شهروندان در جامعه اطلاعاتی امروز کشور پس از حوزه زیرساخت‌های ارتباطی، اولویت دوم برای سازمان است و در اولویت بعدی بحث موبایلICT و امنیت این فضا خواهد بود.

              

سردار جلالی اظهار داشت: کارفرهنگی در حوزه شهروند الکترونیک و تلفن همراه مورد توجه سازمان است که بر اساس اولویت‌های شهروندی و تلفن همراه در زمینه زیرساخت باید از سوی سازمان مورد حمایت قرار گیرد به همین منظور حضور سازمان در دومین کنفرانس بین المللی شهروند الکترونیک و تلفن همراه از دیدگاه علمی به صورت تجهیز علمی کنفرانس به مباحث کلیدی زیرساختی در حوزه امنیت در دو حوزه شهروندی الکترونیکی و فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه خواهد بود.

 

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: خوشبختانه در زمینه موبایل ICT تهدید امنیتی جدی در کشور به چشم نمی‌خورد و حملات جدی و دقیقی ثبت نشده است که با رشد کاربری در این حوزه به خصوص برای انجام کارهای بانکی و تبادلات اطلاعاتی و ورود آن به شبکه ها زمینه های تهدید و آسیب پذیری آن نیز به وجود می‌آید.

 

سردار جلالی گفت: در حوزه چند رسانه‌ای یا MMS نیز بیشتر مباحث اخلاقی برای کاربران موبایلICT تهدید به شمار می‌رود. دفاع سایبری در حوزه موبایل ICT در اولویت سوم سازمان قرار دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: فناوری اطلاعات قابلیت‌ها و مزایای زیادی برای شهروندان از کاهش ترافیک و ارائه سرویس به شهروندان و انجام تبادلات تجاری و اداری سهل تر در زندگی روزمره را موجب می شود.

 

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، تاکید کرد: استفاده از فناوری را باید هوشمندانه انجام دهیم و به اندازه سرمایه‌ای که در این فضا می‌گذاریم باید امنیت آن را مورد توجه قرار دهیم، همچنین زمینه های آسیب پذیری این حوزه باید شناسایی و بررسی شود.

 

سردار جلالی گفت: کارهای زیرساختی باید در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه انجام شود. نقش سازمان پدافند غیر عامل در این حوزه مشارکت، نظارت، مشاوره و همکاری برای تامین زیرساخت های امنیتی و دفاع سایبری در حوزه موبایلICT است تا در آینده با رشد سرویس دهی، این مسئله در فضایی امن صورت پذیرد.

 

دومین کنفرانس بین المللی شهروند الکترونیک و تلفن همراه ، 26 و 27 دی ماه جاری در مرکز همایش های کتابخانه ملی در تهران برگزار می شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-01-14 16:30

افزودن دیدگاه جدید