کد مطلب: 

12279

جایگزین "گوگل استریت" توسط مالک ویچت راه‌اندازی شد+ تصاویر

جایگزین "گوگل استریت" توسط مالک ویچت راه‌اندازی شد+ تصاویر

گوگل و کلیه ابزارهای آن در چین فیلترند، اما دولت چین با سرمایه‌گذاری کلان، جایگزین‌های قوی و مناسبی برای هر یک از خدمات گوگل طراحی کرده است تا کاربران احساس زیان از فیلتر شدن گوگل نداشته باشند.

 

به گزارش سیتنا، سایت مشرق افزود: توجه مسوولان چینی به ابزارهای آنلاین آنقدر دقیق و به‌روز است که هر ابزار جدید و نوینی که گوگل ارائه می‌کند، به سرعت جایگزین مشابه آن برای صدها میلیون کاربر چینی فراهم می‌شود.

 

یکی از این خدمات جدید گوگل که حتما در ایران حتی درصد قابل توجهی از معتادان به اینترنت نیز از آن بی‌خبرند، سامانه تصاویر سه‌بعدی واقعی از خیابان‌ها و مراکز مهم کشورهای مختلف است.

 

این سامانه که به گوگل استریت موسوم است www.instantstreetview.com، تصاویر واقعی و 360 درجه از هر نقطه‌ای از مناطق تحت پوشش را به کاربر ارائه می‌دهد.

 

با معرفی این ابزار از سوی گوگل، چینی‌ها نیز دست به کار شدند و شرکتی به نام تنسنت Tencent که صاحب نرم افزار ویچت نیز هست تلاش می کند این خلا را جبران کند تا کاربران چینی از نبود گوگل استریت در کشور خود، سرخورده نشوند.

شیوه کار سایت‌های تصاویر سه‌بعدی و 360 درجه واقعی بدینگونه است که شرکت سازنده با ارسال خودروهای مخصوص اقدام به فیلم‌برداری و عکس‌برداری کامل و با کیفیت بسیار بالا از تمامی مناطق مدنظر می‌کند و سپس تصاویر در سایت مربوطه بارگذاری می‌شود.

 

 

بدین ترتیب کاربر با انتخاب یک مکان مشخص مثلا فلان کوچه یا خیابان، تصاویر واقعی آن را مشاهده می‌کند و البته می‌تواند همچون یک بازی سه بعدی به هر مسیری که خواست حرکت کند.

 

چینی‌ها به جای گوگل، سایت قوی جستجوگری به نام بَیدو Baidu طراحی کرده‌اند. ضمنا نرم‌افزار معروف ویچت Wechat نیز دست‌پخت همین شرکت تنسنت است.

 

***

 

(سیستم تنسنت، رودخانه‌های معروف چین را نیز تحت پوشش قرار داده و حتی می‌توان به طور مجازی به قایق‌سواری پرداخت.)

 

***

(تنسنت، حتی از فروشگاه‌ها نیز تصاویر واقعی ارائه می‌کند و می‌توان به گشت و گذار در آنها پرداخت.)

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-16 20:43

افزودن دیدگاه جدید