کدخبر :12272 پرینت
26 دی 1392 - 18:44

روش ایجاد یک حساب کاربری اپل (Apple ID)

متن خبر
گوشی‌ها و iPad‌های اپل همگی از یک حساب کاربری اپل یا‌‌ همان Apple ID استفاده می‌کنند. این حساب کاربری از کار با iMessage تا دانلود نرم افزار‌ها از فروشگاه اپل مورد نیاز است. ایجاد یک حساب کاربری اپل روندی بسیار ساده است که به کاربران این امکان را می‌دهد که از خدمات گوشی خود بیشترین بهره ‌را ببرند.
 

به گزارش سیتنا، سایت تابناک نوشت: یکی از مهم‌ترین پرسش‌های کاربران گوشی و آیپدهای اپل، چگونگی ایجاد یک حساب کاربری اپل است. این حساب از آنجایی که برای دانلود نصب نرم‌افزار‌ها از App Store اپل لازم است، ایجاد آن یکی از مهم‌ترین الزامات برای استفاده از بیشترین ظرفیت گوشی و آیپدهای اپل است.

در ادامه موضوعات مربوط به دستگاه‌های اپل و سیستم عامل iOS، در اینجا می‌خواهیم شما را با روند ساده ایجاد یک حساب کاربری Apple آشنا سازیم. هرچند روش‌های متفاوتی برای ایجاد یک حساب کاربری اپل یا‌‌ همان Apple ID وجود دارد، در اینجا از طریق وب سایت اپل اقدام به ایجاد حساب کاربری می‌کنیم:
 

ساخت یک Apple ID در سه مرحله!

مراحل ایجاد یک حساب کاربری اپل

نخست: برای شروع به ایجاد یک حساب کاربری اپل‌ به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://appleid.apple.com/cgi-bin/WebObjects/MyAppleId.woa

اگر پیشتر دارای یک حساب کاربری اپل بوده‌اید که اکنون گذرواژه آن را فراموش کرده‌اید، برای بازیابی گذرواژه خود ‌روی Manage your Apple ID کلیک کنید، در غیر این صورت، برای ایجاد یک حساب کاربری، ‌روی Create an Apple ID کلیک کنید:

 

 
 

دوم: در صفحه بعد کاربر باید اقدام به وارد کردن اطلاعات خود نظیر نام، ایمیل و یک گذرواژه برای حساب کاربری اپل نماید. دقت کنید که در این صفحه حتما از یک ایمیل معتبر استفاده کنید و از استفاده از ایمیل موقت خود‌داری کنید. زیرا بعد‌ها برای اموری همچون بازیابی گذرواژه در صورت ناپدید شدن آن به این ایمیل نیاز خواهید داشت.

همچنین در این صفحه و در قسمت انتخاب کشور، از آنجایی که ایران در لیست کشور‌ها قرار ندارد، می‌توانید از نام یکی از کشورهای همسایه استفاده کنید. این امر منجر به آن می‌شود که اولا برنامه‌ها از نزدیک‌ترین سرور اپل به این کشور‌ها دانلود شود و دو آنکه موضوع دانلود‌ها بر اساس کشور منتخب بهینه شود:

 
 

همانند ایجاد یک حساب کاربری ایمیل در سرویس‌هایی نظیر یاهو و جی میل، در پایان باید موافقت خود را ضوابط حساب کاربری اپل موافقت کنید و ‌روی Create Apple ID کلیک کنید:

 

 

سوم: بعد از ایجاد حساب کاربری، یک ایمیل به آدرس ایمیل شما فرستاده می‌شود که حاوی لینکی برای تأیید آدرس ایمیل است. با کلیک بر‌ این لینک و تأیید آدرس، حساب کاربری شما ایجاد شده است:

 

ساخت یک Apple ID در سه مرحله!

 

ساخت یک Apple ID در سه مرحله!

اکنون می‌توانید برای دانلود نرم‌افزارها از App Store از طریق سیستم یا گوشی خود اقدام کنید. تنها کافی است با وارد شدن به App Store در گوشی یا iTune حساب کاربری و گذرواژه خود را وارد نمایید:

ساخت یک Apple ID در سه مرحله!

نکته‌ای که در پایان به آن اشاره کرد این است ‌از آنجایی که هم‌اکنون ایران جزو لیست تحریم اپل است، دسترسی به نرم‌افزارهای App Store و دانلود آنها با IP ایران برای کاربران ممکن نیست و نیازمند تغییر IP برای مثال از طریق VPN است.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.