کد مطلب: 

12230

تولید سیم‌کارت داخلی می شود/ کاهش 50 درصدی هزینه تمام شده

نخستین خط تولید سیم‌کارت و کارت هوشمند امروز افتتاح و به مرحله بهره برداری رسید با راه اندازی این خط تولید قیمت تمام شده برای هر سیم کارت به نصف کاهش می یابد.
به گزارش سیتنا، این خط تولید که با سرمایه گذاری مستقیم 10 میلیون دلار راه اندازی شده است. قرار است سالانه ظرفیت 45 میلیون سیم کارت تلفن همراه و کارت اعتباری را در کشور تامین کند.

محسن سجادی نیا - مدیرعامل پردازش تصویر رایان که از جمله شرکت های زیرمجموعه موسسه اعتباری ثامن است در مراسم افتتاح این خط تولید با اشاره به برنامه های در دست اقدام این شرکت اظهار داشت: این شرکت با تامین تجهیزات و ماشین‌آلات اروپایی قرار است سیم کارت، کارت های هوشمند، کارت های بانکی و کارت های پیش پرداخت را برای اپراتورهای تلفن همراه، بانک ها و سازمان ثبت احوال سالانه در کشور تولید کند و از این پس دیگر نیازی به واردات این کارت ها از خارج از کشور نخواهیم داشت.

به گزارش مهر، وی گردش مالی این مجموعه را 150 میلیارد پیش بینی کرد و گفت: با تولید سیم کارت و کارت اعتباری در کشور پیش بینی می شود سالانه 50 میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشته باشیم.

مدیرعامل پردازش تصویر رایان با بیان اینکه بخشی از مواد اولیه تولید سیم کارت و کارت اعتباری از خارج از کشور وارد می شود، ادامه داد: مرحله نهایی تولید و مونتاژ این کالا توسط این خط تولید انجام خواهد شد.

به گفته سجادی نیا مواد اولیه شامل شیپ ست و آنتن کانال خارجی است، اما مرحله مونتاژ و شخصی‌سازی که بحث امنیتی سیم کارت را شامل می شود کاملا تولید داخل خواهد بود.

وی با بیان اینکه تا پیش از این سیم کارت تلفن همراه و کارت های هوشمند یک شرکت فرانسوی و ساخت چین وارد کشور می شد، افزود: با راه اندازی این خط تولید از این پس تمامی سیم‌کارت‌ها قابل تولید در کشور خواهد بود و کمیسیون ماده یک نیز در نظر دارد قانون امنیت ورود این کالا به کشور را تصویب کند.

این تولیدکننده با بیان اینکه قصد داریم به شرکت های منطقه نیز این محصول را عرضه کنیم، ادامه داد: تولید 45 میلیون کار در سال از جمله قابلیت های این خط تولید است که با توجه به نسل جدید تلفن های همراه تولید سیم کارت های نسل جدید و نانو سیم و میکرو سیم را نیز در برنامه داریم.

سجادی نیا با بیان اینکه تجهیزات وارد شده از یک شرکت آلمانی است، اضافه کرد: برای چیپ ست و بدنه سیم‌کارت نیز با سه کمپانی اروپایی در حال همکاری هستیم.

وی با اشاره به محدودیت های تحریم و نوسانات نرخ ارز گفت: تولید سیم کارت و کارت هوشمند در کشور به طور قطع با قیمت پایین تری نسبت به خارج انجام می شود و پیش بینی می کنیم تا 30 درصد کاهش قیمت به همراه داشته باشد.

مدیرعامل پردازش تصویر رایان قیمت تمام شده هر سیم کارت تلفن همراه را تا پیش از این حدود چهار هزار تومان ارزیابی کرد و گفت: با راه اندازی خط تولید در کشور قیمت تمام شده هر سیم کارت به دو هزار تومان کاهش می یابد.

سجادی نیا گفت: امکان تولید روزانه سه میلیون کارت شارژ سیم کارت اعتباری نیز از طریق این خط تولید فراهم است.

این تولیدکننده درباره امنیت سیم کارت های تولید داخل تاکید کرد و گفت: با شخصی سازی اطلاعات در سیم کارت های داخلی امنیت این کالا در کشور تامین خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-14 15:05

افزودن دیدگاه جدید