کد مطلب: 

12192

ایمیل برای قلب ضرر دارد!

ایمیل برای قلب ضرر دارد!

بررسی ها نشان داد کارمندانی که به طور مستمر سراغ ایمیل خود می روند نسبت به دیگر همکاران خود ضربان قلب تندتری دارند و بیشتر با استرس مواجه می شوند.

به گزارش سیتنا به نقل از صبحانه، با وجود وابستگی زیادی که مردم این روزها به ایمیل پیدا کرده‌اند، کارشناسان در یک بررسی جدید به این نتیجه رسیده‌اند که کنار گذاشتن پست الکترونیکی می‌تواند استرس را از کاربران دور کند و اثرات مثبتی روی زندگی آنها بگذارد.

 

دانشمندان برای انجام این بررسی سیستم‌های مانیتورینگ هوشمند را به قلب کارمندان متصل کردند تا طی بررسی‌های مستمر آن‌ها در پست الکترونیکی، ضربان قلب را هنگام مواجه شدن با هر یک از ایمیل‌های دریافتی اندازه‌گیری کنند.

 

در پایان این بررسی مشخص شد، آن دسته از کاربرانی که چک کردن ایمیل در محل کارشان ممنوع شده است نسبت به دیگر افراد که به صورت مستمر سراغ پست الکترونیکی خود می‌روند قلب سالم‌تری دارند و با استرس و فشارهای عصبی فاصله بیشتری گرفته‌اند.

 

این تحقیق در دانشگاه California Irvine آمریکا انجام شد و کارشناسان دریافتند که دریافت پست الکترونیکی برای کارمندانی که در تعطیلات به‌سر می‌برند باعث شده است حتی در خارج از محل کار نیز استرس‌های فراوانی به آن‌ها وارد شود.

 

این طور که دانشمندان می‌گویند، روزانه بیش از ۲۰۰ میلیارد پست الکترونیکی در سراسر جهان ارسال می‌شود.

 

اگرچه این ایمیل‌ها سرعت ارتباطات کاربران را افزایش داده‌اند، اما به همان اندازه سلامت آن‌ها را نیز به خطر انداخته‌اند.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-13 09:03

افزودن دیدگاه جدید