کد مطلب: 

12188

عذرخواهی گوگل بابت نام‌گذاری میدانی به نام هیتلر

عذرخواهی گوگل بابت نام‌گذاری میدانی به نام هیتلر

گوگل به‌خاطر اشتباه صورت‌ گرفته در گوگل‌مپ در نام‌گذاری میدانی در برلین به نام «آدولف هیتلر» رسما عذرخواهی کرده است. هنوز علت بروز اشتباه مشخص نیست٬ اما مسئولیت آن برعهده ویرایشگران نقشه جهانی گوگل است.

 

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، شیطنت یک کاربر گوگل٬ کار را به عذرخواهی رسمی این کمپانی از آلمان و آلمانی‌ها کشانده است. این کاربر روز پنج‌شنبه نام میدانی در برلین موسوم به «تئودور هویس» را به میدان «آدولف هیتلر» تغییر داد.

 

این اشتباه چند ساعتی از چشم ویرایشگران نقشه جهانی گوگل (Google Maps) دور ماند و سرانجام موجب شد تا نهایتا کمپانی گوگل رسما به خاطر بروز این اشتباه عذرخواهی کند.

 

«آدولف هیتلر پلاتس» در واقع نام قدیمی میدان معروفی است که امروز «تئودور هویس پلاتس» نام دارد. تئودور هویس نام نخستین رئیس‌جمهور آلمان است که در سال ۱۹۶۳ به این سمت انتخاب شد.

 

در دوران حکومت نازی‌ها بر آلمان در فاصله سال‌های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ بسیاری از خیابان‌ها و میدان‌های مهم شهرهای آلمان به نام هیتلر٬ رهبر ناسیونال‌سوسیالیست‌های این کشور نام‌گذاری شده بود.

 

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس٬ لنا واگنر٬ سخنگوی گوگل٬ در واکنش به این ماجرا گفته که این کمپانی «به محض اطلاع از بروز این خطا در سرویس نقشه گوگل٬ در سریع‌ترین زمان ممکن آن را تصحیح کرده و نام درست را به این میدان برگردانده است.»

 

او همچنین به این نکته اشاره کرده که ویرایش این نقشه‌ها برای همه کاربران امکان‌پذیر است٬ اما ویرایش‌های صورت گرفته پس از بازبینی توسط داوطلبان و یا ویرایشگران متخصص گوگل ثبت می‌شوند.

 

با این حال٬ از آنجایی که با اشتباه احتمالی ناظران گوگل در ثبت این ویرایش این خطای جنجال‌برانگیز رخ داده٬ لنا واگنر به نمایندگی از کمپانی در بیانیه‌ای که منتشر کرده٬ اعلام عذرخواهی کرده است. خانم واگنر گفت «امیدوار است که اشتباه صورت گرفته موجب رنجش و ناراحتی کسی نشده باشد.»

 

نام آدولف هیتلر روی این میدان مشهور برلین تنها برای چند ساعت و در ساعات پایانی روز پنج‌شنبه قابل رویت بود.

 

این میدانی است که در غرب برلین قرار گرفته و نازی‌ها قرار بود در طرح خود برای بازسازی و طراحی مجدد برلین آن را به یکی از محورهای مهم غرب به شرق آلمان تبدیل کنند؛ طرحی که با فروپاشی حکومت نازی‌ها هرگز مجال اجرا نیافت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-12 21:07

افزودن دیدگاه جدید