کد مطلب: 

12125

تاثیرات مخرب امواج الکترو مغناطیسی بر DNA / حداکثر میزان مجاز امواج اطراف ما باید چقدر باشد؟

تاثیرات مخرب امواج الکترو مغناطیسی بر DNA / حداکثر میزان مجاز امواج اطراف ما باید چقدر باشد؟

مودم‌‌‏های وایرلس، تلفن‌‌‏های همراه، تلفن‌‌‏های بی‌‌‏سیم، لپ تاپ و حتی سایر دستگاه‎های الکترونیکی مشابه با ایجاد میدان‎های الکترومغناطیسی در اطرافشان می‌‌‏توانند به DNA انسان صدمه بزنند، رشد سلول‎ها را مختل و در نهایت بر روی سلامت کودکان در آینده تاثیر ‌‌‏بسزایی داشته باشند.

 

به گزارش پایگاه خبری سیتنا (CITNA.IR)، اپک تایمز با انتشار مطلبی مستند نوشت: ما همواره توسط میدان‌‌‏ امواج رادیویی احاطه می‌‌‏شویم و با گسترش و پیشرفت تکنولوژی، بیشتر در میان این میدان‌‌‏های رادیویی قرار می‌‌‏گیریم.

 

طی سال‎های اخیر نگرانی از تاثیر این میدان‌‌‏ها بر سلامتی افراد بیشتر و بیشتر شده، مخصوصاً وقتی‌‌‏که متوجه شدیم امواج رادیویی به دی‌ان‌ای انسان‎ نیز صدمه می‌‌‏زند؛ نه‌تنها خود شخص بلکه فرزندان و نسل بعد از او نیز تحت تأثیر قرار می‌‌‏گیرند.

 

"لری گاست" مهندس برق و مشاور زیست محیطی می‌‌‏گوید: مودم‌‌‏های وایرلس، تلفن‌‌‏های همراه، تلفن‌‌‏های بی‌‌‏سیم و سایر دستگاه‎های الکترونیکی مشابه، همه و همه به سلامت ما آسیب می‌‌‏رسانند.

 

لری گاست در ویدئویی که در شبکه‎های اجتماعی منتشر کرده، توصیه‌هایی را به مردم برای حفاظت از خود در برابر امواج رادیویی ارائه کرده است.

 

در اینجا به اثرات آنها بر روی سلامتی، حداکثر سطح توصیه شده‌‌‏ی در معرض امواج بودن و سطحی که بسیاری از افراد در معرض آن هستند، می‌‌‏پردازیم و به شما راهنمایی می‌‌‏کنیم که چگونه در برابر آنها از خود محافظت کنید.

 

نگاهی به تاثیرات امواج بر سلامتی انسان

 

دکتر مارتین بلانک که در دانشگاه کلمبیا در مورد تاثیرات امواج رادیویی تحقیق می‌‌‏کند، اشاره می‎کند که در سال ۲۰۱۲ ویدئویی را در یوتیوب قرار داده بود وکه این ویدئو نشان می‌‌‏داد که چگونه در برابر امواج، دی‌‌‏ان‌‌‏ای، آسیب دیده و رشد سلول‎ها و تولید پروتئین مختل می‌‌‏شود.

 

او اظهار کرد که مطالعات انجام شده نشان می‌‌‏دهد که تخریب دی‌‌‏ان‌‌‏ای موجب بروز سرطان می‌‌‏شود و در مورد دستگاه‌‌‏های ساده رادیویی نیز توضیح داد که پتوهای الکتریکی تاثیر زیادی در ناباروری زنان دارد.

 

اثرات میدان‎های الکترومغناطیسی بر سلامتی

 

افرادی که در معرض میدان‎های الکترونیکی قرار می‎گیرند ممکن است با عوارضی مانند آلرژی‌‌‏های شدید، خواب آشفته، عرق کردن شبانه، تپش قلب، درد عصبی و عضلانی، کج‌‌‏خلقی و

شب‌‌‏ادراری در کودکان مواجه شوند.

 

همچنین اثرات میدان‎های رادیویی بر سلامتی افراد می‎تواند با بروز سردرد، کج‌‌‏خلقی، مشکلات حافظه و ناتوانی در تمرکز نشان داده شود.

 

توصیه در مورد میزان قرار گیری در معرض امواج

 

به گزارش سیتنا، توصیه‌‌‏هایی که برای قرار گرفتن در معرض میدان‌‌‏های الکتریکی شده، از طیف حدود 1.5 ولت تا 3 ولت در هر 30 ‏سانتی متر متفاوت است. این میزان در اتاق‌‌‏خواب معمولی حدود 3 تا  9 ولت در هر 30 سانتی‌‌‏متر است.

 

سازمان بهداشت جهانی (دبلیو اِچ اُ) گزارش داد که حداکثر میزان میدان مغناطیسی در یک خانه باید بین ۳ تا ۴ میلی‌‌‏گاوس (گاوس واحد شدت میدان مغناطیسی است) باشد.

 

در شهر مارین کالیفورنیا در کنار تخت یک دختر ۴ ساله یک میدان مغناطیسی ۸۰ میلی‌‌‏گاوس بود. او همیشه بی‌‌‏حال بود. به‌‌‏محض اینکه میدان تمیز شد نشانه‌‌‏های بیماری او از بین رفت.

 

حداکثر سطح توصیه شده برای قرارگیری در معرض میدان امواج رادیویی

 

مراکز مطالعاتی - تحقیقاتیمیکرو وات بر ۳۰ سانتی متر مربع
کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (۱۹۹۷)۳۱۰۰۰۰۰
سازمان بهداشت جهانی (۱۹۹۸)۲۸۰۰۰۰۰
ایتالیا (۱۹۹۹) - تورنتوی کانادا (۲۰۰۰)۳۱۰۰
* خبرگزاری بیو‌‌‏اینیتی‌‌‏اِی‌‌‏تیو (۲۰۱۲)۳۱
** زیست شناسی ساختاری (۲۰۰۸)کمتر از ۳

 

*  خبرگزاری بیو‌‌‏اینیتی‌‌‏اِی‌‌‏تیو توسط گروهی از افراد با مدارج دکترا پایه‌‌‏‌‌‏گذاری شده است.

 

** گزارش ساختار زیست‌‌‏شناسی توسط موسسه بین المللی ساختار زیست‌‌‏شناسی و بوم شناسی که یک سازمان تحقیقات و مشاوره غیرانتفاعی است به چاپ رسیده است.

 

میزان قرار گرفتن در معرض فرکانس امواج رادیویی معمولی

 

محیطمیکرو وات بر هر ۳۰ سانتی متر مربع

 

خانه‌‌‏های حومه شهری با منابع خارجی

۳ تا ۱۵۰۰

خانه‌‌‏های شهری با منابع خارجی

۱۵۰ تا بیشتر از ۶۰۰۰

۶۰ سانتی متر فاصله از لپ‌‌‏تاپ

حدود ۱۰۰۰

۱۲۰ سانتی متر فاصله از مودم وایرلس

۶۰۰ تا ۴۶۰۰

حدود ۹۰ سانت دور از پایه شارژر تلفن بیسیم

۳۱۰۰ تا ۲۲۵۰۰

۱۲۰ سانت دور از یک کنترل دستگاه‌‌‏ سرگرمی

۱۸۰۰

       

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-10 21:17

افزودن دیدگاه جدید