کد مطلب: 

12113

شبه نظامیان القاعده در سومالی، اینترنت را ممنوع کردند!

شبه نظامیان القاعده در سومالی، اینترنت را ممنوع کردند!

گروه "الشباب المجاهدین" نزدیک به القاعده در سومالی ضمن اعلام ممنوعیت استفاده از اینترنت هشدار داد: کسی که این دستور را زیرپا بگذارد عامل دشمن به شمار می رود.

 

به گزارش سیتنا به نقل از سایت الجزیره، گروه افراط گرای اسلامی الشباب در سال 2004 در سومالی تاسیس شد و هم اکنون کنترل بخش هایی از جنوب و غرب این کشور را در اختیار خود دارد. الشباب هم اکنون در حال جنگ با دولت مرکزی این کشور و نیروهای نظامی اتحادیه آفریقاست. سومالی در شاخ آفریقا قرار دارد.

الشباب، حکومت مرکزی سومالی را "مرتد" می داند. گفته می شود سران الشباب آموزش های نظامی را پایگاه های القاعده در افغانستان طی کرده اند.

 

این در حالی است که گروه "الشباب" خود از اینترنت برای انتشار بیانیه ها و فیلم های تبلیغاتی خود استفاده می کند.

 

عصر ایران نوشت: در بیانیه این گروه که در سایت های اینترنتی حامی اش منتشر شده آمده است: تمامی شرکت هایی که خدمات اینترنت را از طریق تلفن یا کابل فیبر نوری ارائه می کنند 15 روز مهلت دارند اینترنت را قطع کنند. هر شرکت یا فردی که این دستور را نادیده بگیرد به عنوان همدست و همکار دشمن شناخته خواهد شد و براساس قوانین شریعت اسلامی با او رفتار خواهد شد.

 

گروه الشباب بارها افرادی را به اتهام جاسوسی در مناطق تحت کنترل خود در سومالی بازداشت کرده است.

اینترنت در سومالی به ویژه از طریق گوشی های تلفن همراه به میزان زیادی استفاده می شود.

 

الشباب قبل از این کافی شاپ ها و سینماها را تعطیل و  موسیقی در عروسی، مشاهده فیلم سینمایی و ترانه موسیقی در گوشی های موبایل و بازی فوتبال و مشاهده آن را ممنوع اعلام کرده بود.

 

گروه الشباب برای همین منظور گروه مسلحی به نام "ارتش امر به معروف و نهی از منکر " را برای اجرای این دستورات ایجاد کرده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-10 12:59

افزودن دیدگاه جدید