کد مطلب: 

12083

سایت اعتدالیون فیلتر شد

سردبیر سایت اعتدالیون از فیلتر شدن این سایت با تصمیم کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، پس از دریافت دو تذکر خبر داد.

به گزارش سیتنا به نقل از مهر، علی هادیلو، سردبیر این سایت با اعلام این خبر گفت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه پس از دو بار تذکر به این سایت، بدون اطلاع قبلی اعتدالیون را فیلتر کرده است.

وی افزود: پس از تذکرات موردی علاوه بر تعلیق اخباری که بر اساس نظر مسئولان محترم این کمیته خلاف قانون خوانده شده بود، مجموعه دقت فراوانی در انتشار اخبار داشته و ضمن توصیه به همکاران تلاش کردیم خبری بر خلاف مصالح کشور منتشر نکنیم.

این فعال رسانه‌ای اصلاح طلب تصریح کرد: همه اخباری که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نسبت به انتشار آنها تذکر داده، اخباری بوده که در رسانه‌های رسمی و قانونی کشور منتشر شده و تاکنون هیچ یک از اخبار تولیدی این سایت تذکر نگرفته است.

سردبیر سایت اعتدالیون در پایان تصریح کرد: سایت اعتدالیون 5 ماه بیشتر نیست که فعالیت خود را آغاز کرده و چون در ابتدای راه و نوپا بوده هنوز مجموعه آن کامل نشده و بیش از 90 درصد اخبار منتشر شده اخباری هستند که در رسانه‌های قانونی کشور و به نقل منتشر می‌شدند.

به گفته وی، فیلتر سایت اعتدالیون در حالی انجام شده که این سایت هنوز تیم ترجمه اخبار خارجی ندارد و تنها به خاطر انتشار اخبار نقلی از رسانه قانونی داخلی بر اساس ج-10 ماده 21 قانون جرایم رایانه‌ای متهم به «تبلیع به نفع گروه‌ها و سازمانهای مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران» شده است. چطور می‌توان به نفع کسانی در خارج تبلیغ کرد که حتی یک خبر به زبانی غیر از فارسی منتشر نشده است و همه اخبار نیز نقلی بوده است نه تولیدی.

سردبیر اعتدالیون ادامه داد: در چند ماه اخیر این سایت، در حال تکمیل نیروهای خود بود و فیلتر این سایت در این مرحله امری غیرمعمول است، با این حال ما با احترام به مسئولان کمیته تعیین مصادیق مجرمانه بر اساس روال قانونی سه روز است نامه نوشته‌ایم اما آنها هنوز پاسخی به نامه ما نداده‌اند.

وی در پایان تصریح کرد: ما هنوز در ابتدای راه هستیم و خود را متعهد به آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، امام (ره) و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب می‌دانیم و امید داریم با توجه به فضای نشاط پیش آمده پس از حماسه سیاسی امسال رسانه‌ها با محدویت روبه رو نشوند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-08 19:43

افزودن دیدگاه جدید